Aрсенал постигна ценна победа с 3:1 над Уест Хям в лондонското дерби от 3-ия кръг на Висшата лига и по този начин спечели първи три точки от началото на сезона в английския елит. Така и Унай Емери записа първи успех в английския шампионат начело на домакините.

"Артилеристите" стигнаха до успеха след пълен обрат, след като Арнаутович даде преднина на "чуковете" в 25-ата минута. Само пет минути след това обаче Монреал успя да изравни резултата.

Голът на победата дойде след автогол на Диоп в 70-ата минута.Още едно попадение добави и Уелбек в продължението след 90-ата минута.

След този мач Арсенал е 12-и с 3 точки, а другият лондонски тим е на последната 20-а позиция без спечелена точка.

Срещата започна доста плахо за домакините, които така и не наложиха през първите минути традиционния натиск над гостуващ тим. Въпреки това обаче Мхитарян създаде добро положение в 15-ата минута и отправи удар от удобна позиция. Противниковият вратар обаче се справи и изби топката.

При добавката Рамзи довкара кълбото в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. През следващите минути тимът на Унай Емери имаше предимство във владеенето на топката, но така и не успяваше да създаде добри голови шансове.

В 25-ата минута Арнаутович изненада неприятно "артилеристите", след като с хубав удар по земя от границата на наказателното поле матира противниковия вратар и даде аванс на гостуващия тим.

Все пак Арсенал се активизира и бързо стигна до изравнителен гол чрез Монреал в 30-ата минута. Той бе намерен добре от Бейерин на удобна позиция и прати топката в мрежата.

До почивката нямаше повече попадения и резултатът на полувремето се запази при реми.

Второто полувреме започна много активно за домакините и само в рамките на няколко минути Фабиански трябваше да се справя с удари на Обамеянг и Лаказет, а втори гол като по чудо нямаше.

В 68-ата минута Андерсон можеше да донесе успеха за гостите, но ударът му от далечна позиция бе спасен.

Все пак две минути след това при опита си да види свой съотборник Лаказет прати топката точно до тялото на Диоп, който си я вкара в мрежата без да иска.

В продължението след края на редовното време Бейерин намери Уелбек непокрит пред вратарското поле и нападателят оформи крайния успех на своите.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХЯМ 3:1
0:1 Арнаутович 25
1:0 Монреал 30
2:1 Диоп 70 автогол
3:1 Уелбек 90+4

АРСЕНАЛ: Чех, Бейерин, Мустафи, Сократис, Монреал, Гендузи (56 - Торейра), Джака, Мхитарян, Рамзи, Иуоби (46 - Лаказет), Обамеянг (75 - Уелбек)

УЕСТ ХЯМ: Фабиански, Фредерикс, Балбуена, Диоп, Масуаку, Санчес, Уилшър, Фелипе Андерсон, Снодграс (75 - Ярмоленко), Антонио (64 - Перес), Арнаутович (59 - Чичарито)