Арсенал очаквано се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като победи Брентфорд с 3:1 у дома.

Хората на Унай Емери имаха известни затруднения, но като цяло контролираха нещата и логично стигнаха до успех с голове на Дани Уелбек и Александър Лаказет.

В състава на Арсенал очаквано имаше множество промени, като Йозил и Обамеянг дори не бяха в групата. Мхитарян и Уелбек все пак започнаха, както и младия Емил Смит Роу.

Още във 2-ата минута вратарят Бернд Лено притесни феновете по трибуните, след като не успя да спре една върната към него топка и тя едва не попадна във вратата. В 5-ата обаче Дани Уелбек засече с глава центриране на Гендузи и реализира за 1:0.

Последваха още положения за домакините, които в 37-ата минута удвоиха аванса си след отлична атака. Мхитарян подаде на Айоби вляво, той пусна на Монреал, който пък прати пред вратата, където Уелбек отново бе на точното място, за да се разпише.

След почивката обаче стана интересно, защото в 58-ата минута Алан Джъдж не остави шансове на Лено от свободен удар и върна интригата. Веднага след това Канос пропусна да изравни, стреляйки неточно.

В следващите минути обаче Брентфорд не успя да натисне, а в добавеното време влезлият от пейката Лаказет оформи крайния резултат след удар в далечния ъгъл.

Арсенал – Брентфорд 3:1