Арсенал продължи победния си ход, след като спечели с 1:0 гостуването си на Спортинт Лисабон в Лига Европа и вече е с 9 точки на сметката си.

Лондончани изиграха силно второ полувреме и стигнаха до успеха с гол на Дани Уелбек, като удължиха победната си серия на 11 мача във всички турнири.

Артилеристите никога не бяха печелили на португалска земя в предишните си 6 гостувания, но сега прекъснаха и тази тенденция, като успяха да запазят и суха мрежа.

Интересното в състава на Арсенал бе, че Гранит Джака бе поставен като ляв защитник. Сред 11-те имаше 5 промени от предишния сблъсък, като стартираха Гендузи, Елнени, Рамзи, Уелбек и Обамеянг.

До почивката нямаше много положения, въпреки че лондончани се чувстваха комфортно на терена. Центриранията от двете страни не носеха нищо, а и домакините действаха солидно, като опитваха удари отдалеч, но без успех.

В  средата на периода Елнени бе фаулиран на границата на наказателното поле и Мхитарян стреля под ъгъл, но Рибейро отрази. Последваха нови спокойни минути преди в 31-ата Луиш Нани да получи възможност за стрелба, но завъртя топката над вратата.

Хората на Емери не бяха презицни в последната третина, а домакините поискаха дузпа  40-ата минута, когато Лихтщайнер задържа Нани, но реферът подмина ситуацията. Друг на негово място обаче, вероятно би посочил бялата точка. В крайна сметка логична паузата дойде при 0:0.

След нея Арсенал започна добре и Рибейро спаси диагонален удар на Обамеянг, а след това в 50-ата минута го разочарова отново, след като нападателят бе сам срещу него, макар и леко встрани. Това бе много чисто положение.

В 53-ата минута удар на Уелбек от отлична позиция бе отклонен от Пинто, след като изглеждаше, че това ще е сигурен гол. Арсенал играеше определено по-добре след почивката и гол на Уелбек бе отменен заради нарушение.

Рибейро спаси удар и на Торейра преди в 78-ата минута да капитулира. Коатес се спъна миг преди да овладее едно подаване, Уелбек открадна топката и макар и може би да избърза малко с удара, преодоля вратаря на Спортинг. До края домакините така и не стигнаха до положение и отстъпиха.

Спортинг – Арсенал 0:1

0:1 Уелбек 78

Спортинг: Рибейро, Ристовски (46 Гаспар), Коатес, Пинто, Акуня, Баталия, Петрович, Гудель (71 Кабрал), Нани (87 Диаби), Монтеро, Бруно Фернандес
Арсенал: Лено, Лихтщайнер, Сократис, Холдинг, Джака, Гендузи, Рамзи, Елнени (58 Торейра), Мхитарян, Уелбек (81 Лаказет), Обамеянг (86 Айоби)