Арсенал - Манчестър Юнайтед, мач от 30-тия кръг на Висшата лига, стадион “Емирейтс”, 18:30 часа българско време.
Прогнозата на Gol.bg:
Листата с контузените футболисти в Манчестър Юнайтед започва да се разчиства, след като за мача с Арсенал се завръщат Антъни Марсиал, Неманя Матич и Андер Ерера.
Тимът е без загуба, откакто Оле Гунар Солскяер го пое. Един от паметните мачове на норвежецът начело на “червените дяволи” бе победата с 3:1 над Арсенал насред “Емирейтс” рез януари за ФА Къп. Пол Погба ще се завърне като титуляр, след като пропусна паметната победа в Париж над ПСЖ заради наказание.
“Ерик Байли е добре. Марсиал ще бъде на разположение, а освен това имаме и Матич и Ерера. Но няма да избързваме с тях, защото се нуждаят от още няколко дни подготовка”, каза Солскяер преди мача.
Двубоят се явява един от многото предстоящи за битката за Топ 4, а защитникът на Арсенал Сократис Папастатопулос смята, че той и съотборниците му са готови за победата.
“Не мисля, че задачата ни е трудно. Ние играем на нашия стадион. Знаем какво трябва да направим и ще играем уверено. Ще дадем всичко от себе си. Знаем, че този мач е много важен за нас и ние ще бъдем готови. Разбира се, че гледах победата им над ПСЖ. Всички гледаха този мач. Ние обаче ще бъдем готови на 100%”, добави защитникът.
Арсенал ще бъде без Лукас Торейра, който бе изгонен в миналия мач с Тотнъм и ще пропусне следващите три мача на Арсенал. Александър Лаказет ще се завърне в игра, след като пропусна гостуването на Рен в Лига Европа, а трайно контузени са Роб Холдинг и Ектор Ерера.
Въпреки добрите новини в Юнайтед, Солскяер все още няма да може да разчита на много от играчите си. Визитата на “Емирейтс” поради различни контузии пропускат Алексис Санчес, Джеси Лингард, Хуан Мата, Фил Джоунс, Антонио Валенсия и Матео Дармиан.
СТАТИСТИКА
Арсенал спечели два от последните си три домакински мача за Висшата лига срещу Манчестър Юнайтед.
“Червените дяволи” нямат две поредни победи като гости на Арсенал от 1983/1984 и 1985/1986, когато дори серията бе от три успеха.
9 от 13-те победи на Арсенал над противника си във Висшата лига са били в неделния ден.
Арсенал е губил два пъти у дома в рамките на един сезон само в два случая - от Нотингам Форест през 1987/1988 и Астън Вила през 1993/1994.
Само Манчестър Сити (42) е спечелил повече точки у дома във Висшата лига от Арсенал (38). В същото време само Тотнъм (33) и Ливърпул (32) са взели повече точки от Манчестър Юнайтед (29) като гост.
Арсенал спечели последните си 8 домакинства. За последен път тимът направи серия от 9 поредни мача през сезон 2014/2015.
Манчестър Юнайтед в момента е отборът в най-дългата серия без загуба - 12 мача.
Пол Погба пропусна три дузпи този сезон. Няма играч в историята на Висшата лига с 4 пропуска от бялата точка в рамките на един сезон.
14% от головете на Ромелу Лукаку за Манчестър Юнайтед са срещу отборите от Голямата шестица (16 гола в 74 мача). Срещу тези опоненти белгиецът реализира по гол на 346 минути.
Александър Лаказет може да стане вторият играч на Арсенал, който се разписва в шест поредни мача у дома. Тиери Анри го е правил два пъти, но Лаказет може да стане първият играч с подобно постижение на “Емирейтс”.
Резултат: 1:1







Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем яйца?
Животът на 4 зодии придобива значим смисъл след 15 май
Сателити откриха 260 гигантски номадски гробници в пустинята на Судан
Земята е под влияние на силна магнитна буря до петък
Малума ще става баща за втори път
Потънал край Испания руски кораб е превозвал части за ядрени реактори?
Предстоят най-скъпите летни екскурзии
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар21:41 | 10 мар 2019 г.
20:33 | 10 мар 2019 г.
20:28 | 10 мар 2019 г.
19:24 | 10 мар 2019 г.
19:08 | 10 мар 2019 г.
18:45 | 10 мар 2019 г.
17:53 | 10 мар 2019 г.
17:50 | 10 мар 2019 г.
17:35 | 10 мар 2019 г.
17:02 | 10 мар 2019 г.
Напиши коментар