Пред погледа на новите си мениджъри Карло Анчелоти и Микел Артета, Евертън и Арсенал изиграха скучен мач на старта на 18-ия кръг на Висшата лига, който логично завърши 0:0. Дънкан Фъргюсън и Фреди Люнгберг водеха двата тима за последно.

Италианецът бе обявен официално за новия бос на Карамелите минути преди мача и седна на трибуните, където бе и испанският наставник, който още вчера пое Артилеристите. Двамата ще започнат работата си от понеделник.

Фабиан Делф се завърна в състава на домакините след месец и половина отсъствие, Джибрил Сидибе и Мейсън Холгейт също започнаха. За Арсенал имаше 5 промени, като Сака, Давид Луис, Джака, Нелсън и Смит-Роу започнаха. Йозил не бе в групата.

Мачът предложи твърде малко интересни моменти и разочарова с липсата на добри  отигравания. До почивката нямаше точен удар към вратите и липсваше качество в последната третина. Домакините трябваше да правят ранна смята след контузия на Алекс Айоби, но това не промени нищо.

Карамелите все пак изглеждаха малко по-настоятелни, но им липсваше точност. Гилфи Сигурдсон стреля встрани от свободен удар, а и Том Дейвис бе неточен.

Гостите пък действаха изключително предпазливо и до 35-ата минута имаха едно докосване в наказателното поле на съперника, без нито един изстрел. В 44-ата минута все пак Мартинели добре бе изведен отляво, но ударът му бе неточен.

След паузата Ричарлисон стреля покрай вратата по диагонала, след което се стигна до добри моменти за Арсенал и в 51-ата минута лондончани бяха близо до гол.

След корнер Чеймбърс отклони към далечната греда, където Обамеянг засече, макар и не по най-добрия начин. Все пак нападателят насочи топката под гредата, но Джордън Пикфорд реагира отлично и изби. Минута и половина по-късно Обамеянг остана на чиста позиция от 15-16 метра, но стреля твърде слабо и не затрудни Пикфорд.

Последваха спокойни минути преди в 68-ата домакините да стигнат до чисто положение. Те разиграха добре, Ричарлисон се измъкна в наказателното поле и върна към Калвърт-Люин, който стреля, но ударът му бе блокиран. При последвалия карамбол се получи рикошет в Чеймбърс и корнер. Последва преглеждане на положението от ВАР за игра с ръка и потенциална дузпа, но такава нямаше.

Впоследствие скуката продължи да властва на „Гудисън Парк“, като усилията и на двата тима стигаха предимно до границите на наказателните полета, а центриранията не носеха нищо и мачът логично завърши без голове.

В резултат Арсенал увеличи актива си с 23 точки, но определено пропусна да се доближи до Топ 4. В същото време Евертън има 19 и предвид по-ниската позиция в таблицата равенството не е чак толкова лошо.

Евертън П – Арсенал 0:0

Евертън: Пикфорд, Сидибе, Мина, Холгейт, Дин, Дейвис, Сигурдсон, Делф (72 Кийн), Айоби (11 Дженк Тосун, 80 Кийн), Ричарлисон, Калвърт-Люин
Арсенал: Лено, Мейтланд-Найлс, Чеймбърс, Луис, Сака, Джака, Торейра, Нелсън, Смит-Роу (67 Уилок), Мартинели, Обамеянг (78 Лаказет)