Арсенал тресна с 1:0 Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и записа страхотна победа в дербито на този кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в мача заби Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа в 69-ата минута след груба грешка в защита на Пол Погба.

След тази загуба Юнайтед остава на незавидното 15-о място в класирането, докато Арсенал дръпна до осма позиция.

Срещата пък бе под №100 за Оле Гунар Солскяер начело на"червените дяволи".

Двубоят на "Олд Трафорд" предложи особени футболни достойнства, като чистите голови положения в мача се брояха на пръстите на едната ръка.

На терена изобилстваха здравите единоборства и сериозна доза тактическо надлъгване.

Най-интересното положение през първото полувреме се откри пред нападателя на "артилеристите" Вилиан, който с диагонален удар облиза горната греда на Давид де Хеа.

Чак след дузпата играта се отвори, но положенията останаха крайно малко.

Най-близо Манчестър Юнайтед бе до изравняването в 85-ата минута, когато центриране на резервата Дони ван де Беек се отклони от Мохамед Елнени в главата на вратаря Бернд Лено, а след това и в страничната греда.

С победата Арсенал излезе на осмо място в класирането с 12 точки, докато Юнайтед е на 15-о място със 7 точки, но и мач по-малко.

Манчестър Юнайтед - Арсенал 0:1

Голмайстор: Обамеянг (69-дузпа)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Фред, Мактомоней, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд

Арсенал: Лено, Белерин, Холдинг, Габриел, Тиърни, Сака, Партей, Еленени, Вилиан, Лаказет, Обамеянг