Арсенал се класира за 1/16финалите в Лига Европа, след убедителна победа над Молде в Норвегия с 3:0.

Три гола след почивката донесоха успеха на лондончани, които имат 12 точки и са лидери в групата, докато скандинавците остават с 6, но и с шансове да продължат напред.

Микел Артета очаквано направи промени в състава си, като на вратата започна Рунарсон, а титуляри бяха още Седрик, Мустафи, Мейтланд-Найл, грешникът от мача с Лийдс – Никола Пепе, а Лаказет и Нкетиа водеха атаката.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Диего Марадона, като лондончани бяха и с черни ленти на ръцете си. Началото бе равностойно, като първата опасна ситуация бе в 14-ата минута, когато Нелсън направи двойно с Лаказет, но Линде излезе и успя да го блокира.

Норвежците отговориха със сериозно положение на свой ред, когато Ейкрем подаде отлично успоредно на голлинията, Синян бе на чиста позиция на далечната греда, но от близко разстояние не успя да нанесе добър удар и Рунарсон улови.

Давид Луис не бе точен след това за гостите, а след това и Пепе не бе достатъчно прецизен. Нкетиа обаче бе доста изолиран и на Арсенал липсваше сработване в предни позиции.

След няколко минути, в които нямаше опасности за двете врати, преди Нелсън да стреля покрай целта. Малко преди паузата Джака блокира опасен шут на Ейкрем, а гостите изпълниха няколко корнера, които не им донесоха нищо и почивката дойде при 0:0.

Много бързо след паузата обаче, развръзката бе налице. Първо Пепе удари гредата в 48-ата минута, след което се реваншира с отличен изстрел в далечния ъгъл и така оправда доверието на Артета.

Само 4 минути след това гостите увеличиха преднината си, след като Уилок достави отлична топка от крилото и Рийс Нелсън вкара отблизо. Последва пропуск на Нкетиа, след което мачът се доиграваше преди резервата Балогун да оформи крайния резултат в 84-ата минута.

Молде – Арсенал  0:3