Бенфика и Арсенал завършиха 1:1 в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа игран на „Олимпико“ в Рим, като оставиха развръзката за реванша в Гърция другата седмица.

Английският тим бе по-добрият, като имаше предимство в по-голямата част от сблъсъка, но в крайна сметка не успя да спечели, като Пиер-Емерик Обамеянг направи някои сериозни пропуски. Въпреки това хората на Микел Артета са леки фаворити преди втората среща.

Първите минути не предложиха особени положения и емоции, въпреки че лондончани доминираха.

Така се стигна до 19-ата, когато Артилеристите като по чудо не вкараха. Бейерин центрира отлично в наказателното поле, където Обамеянг бе напълно свободен на далечната греда, но някак си стреля неточно. Наистина голям пропуск.

Няколко минути след това Сака не затрудни вратаря на португалците, които също създадоха опасност, но Лено спаси удара на Нунеш. Засадите за Арсенал пък следваха една след друга.

В  добавеното време на първата част Джака сбърка сериозно при едно подаване и Грималдо достави опасна топка пред вратата, но Седрик все пак успя да се намеси, а последвалия корнер не донесе нищо.

Следп почивката обаче стана интересно. Първо Сака стреля неточно, след което Бенфика получи дузпа за игра с ръка на Смит-Роу след центриране при къс корнер. Ръката бе вдигната високо и ВАР потвърди решението, а Пици превърна наказателния удар в гол, въпреки че Лено позна ъгъла.

Арсенал обаче изравни почти веднага. Йодегор изведе Седрик отляво, а неговото подаване от фланга бе засечено от Сака, който изравни с удар отблизо. ВАР прегледа и тази ситуация, но голът остана.

В 62-ата минута Рафа накара Лено да прави акробатично спасяване, докато минута след това Обамеянг отново бе близо, но диагоналният му удар мина встрани.

Артилеристите продължиха да нападат, но лисабонци не бяха безопасни и Евертон стреля много близо до целта при една контраатака. Последва нов пропуск на Обамеянг, който се забави при изстрела и така победител нямаше.

Бенфиса – Арсенал    1:1

1:0 Пици 55 дузпа
1:1 Сака 57

Бенфика: Леите, Верисимо (85 Мачадо), Отаменди, Вертонген, Гонсалвеш, Пици (64 Сеферович), Вайгъл, Таарабт (77 Пирес), Грималдо, Валдшмид (46 Силва), Нунеш (64 Соуса Соареш)
Арсенал: Лено, Бейерин, Луис, Габриел, Седрик (64 Тиърни), Себайос (90 Елнени), Джака, Сака, Йодегор (90 Уилиан), Смит-Роу (77 Пепе), Обамеянг (77 Мартинели)