Арсенал постигна едва втората си победа в последните 6 мача от Висшата лига, след като обърна с 3:1 Лестър на неговия „Кинг Пауър Стейдиъм“.

Лондончани изостанаха рано, но в края на първото полувреме  набързо вкараха два гола, а в началото на второто и още един. Никола Пепе се отчете с гол и спечелена дузпа за успеха, като се представи доста силно.

Така Артилеристите вече имат 37 точки и продължават с опитите да се утвърдят в първата половина на таблицата.

Загубата спря серията на Лисиците от 3 победи и равен в предишните 4 мача, а тимът загуби вероятно за дълго и намиращият се в много добра форма Харви Барнс. Хората на Брендън Роджърс остава трети с 49 точки, но позицията им в Топ 4 изобщо не е сигурна.

В състава на домакините Келечи Ихеаначо стартира вместо контузения Джеймс Мадисън и бе поставен зад гърба на Джейми Варди. Той трябваше да помага в организацията на играта, но този план не проработи. За гостите пък Александър Лаказет замени Пиер-Емерик Обамеянг в нападението.

Началото бе отлично за домакините, които поведоха още в 6-ата минута. Домакините спечелиха топката близо до дясната тъчлиния в половината на Арсенал, Тилеманс напредна и навлезе в наказателното поле. Централните защитници на гостите обаче, останаха близо до Варди и халфът получи възможност да стреля и намери далечния ъгъл с диагонален шут.

Малко след това обаче, Арсенал получи дузпа. Пепе размени пасове с Лаказет, а след това падна след контакт с Ндиди. Последва намеса на ВАР и нарушението се оказа извън наказателното поле. Пепе стреля, но не постигна нищо.

Последваха равностойни минути, въпреки че Артилеристите доминираха по отношение на притежанието на топката. В последните минути преди почивката обаче, всичко се промени.

Първо в 39-ата Уилиан намери отлично Давид Луис, който реализира с глава и изравни. Последва контузия за Смит-Роу, който бе заменен от Мартин Йодегор. Последва удар  на Пепе, при който топката срещна ръцете на Ндиди.

Гостите поискаха дузпа, а след поредната намеса на ВАР и в крайна сметка наказателният удар бе потвърден, което бе и правилното решение. Лаказет бе категоричен при изпълнението и направи обрата пълен.

Второто полувреме започна много лошо за домакините, защото намиращият се в отлична форма Харви Барнс получи сериозна контузия без  да има контакт със съперник и бе изнесен на носилка, което предполага дълго отсъствие.

За капак в 52-ата минута Никола Пепе вкара нов гол за Арсенал. Лондончани организираха контраатака, Пепе подаде към Йодегор, той пусна встрани към Уилиан, след това се получи рикошет и Пепе вкара на празна врата.

Лисиците опитаха да натиснат, но без ключови фигури в атаката си трудно стигаха до добри положения. Освен това и Джони Еванс получи травма и бе заменен. Минутите минаваха, а на Лестър липсваше креативност в атака.

Арсенал организира няколко контри, като при една от тях влезлият от пейката Обамеянг стреля опасно, но покрай вратата. Така или иначе обаче, лондончани стигнаха до хубав и важен успех, като едва в добавеното време Ихеаначо имаше възможност, но стреля високо над вратата.

Лестър – Арсенал    1:3

1:0 Тилеманс 6