Арсенал се върна на победния път с успех над последния във Висшата лига. "Артилеристите" се наложиха над Шефийлд Юнайтед на "Брамъл Лейн" с 3:0.

Отборът, воден от Микел Артета, не остави съмнение в по-високата си класа и спечели двубоя без особени усилия.

Александър Лаказет (33‘) откри резултата през първата част, а Габриел Мартинели (72‘) добави едно попадение след почивката. Френският нападател отбеляза още веднъж в 85-ата минута, с което подпечата победата на своя тим.

По този начин "топчиите" прекъснаха серията си от 4 поредни срещи във всички турнири без успех и с актив от 45 точки се изкачиха до 9-ото място в шампионата.

От другата страна, Шефийлд се намира на дъното в таблицата с едва 14 пункта и е въпрос само на няколко кръга, за да бъде официализирано тяхното изпадане в Чемпиъншип.

На Арсенал предстои изключително важно гостуване на Славия Прага от Лига Европа през седмицата. В първия ¼-финален сблъсък помежду им на "Емиратс" чешкият отбор стигна до изравнително попадение (1:1) в добавеното време и завърза интригата още повече.

"Артилеристите" стартираха по-агресивно и още във втората минута Букайо Сака се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му мина над напречната греда.

Домакините отговориха с изстрел на МакГолдрик от границата на наказателното поле, който също не попадна в рамките на вратата.

В средата на полувремето и Мартинели опита да порази целта, но този път топката срещна външната част на мрежата на Аарън Рамсдейл.

Натискът на гостите продължи и логичното се случи в 33-ата минута. Футболистите на Микел Артета организираха страхотна многоходова атака, при която Лаказет бе изведен очи в очи със стража на "остриетата" и хладнокръвно пусна топката покрай Рамсдейл – 0:1.

След почивката темпото на игра спадна значително и положенията пред двете врати намаляха, но въпреки това "топчиите" стигнаха и до второ попадение с едно от редките си опасни положения в противниковата половина.

Лундстрам сбърка фатално при изнасянето на топката, а от това се възползва Никола Пепе. Бързоногият футболист напредна и нанесе изстрел, който първоначално бе отразен от Аарън Рамсдейл, но при добавката Габриел Мартинели нямаше как да сбърка.

5 минути преди края на редовното време Арсенал вкара трети гол. Томас Партей изведе перфектно Лаказет зад гърба на защитата, а французинът стреля в долния десен ъгъл на вратата, с което направи безпомощен домакинския страж за пореден път.

Шефийлд Юнайтед – Арсенал 0:3

0:1 – Лаказет 33‘

0:2 – Мартинели 72‘

0:3 – Лаказет 85'

Шефийлд Юнайтед: Рамсдейл, Игън, Ампаду, Стивънс, Балдок, Флек, Лундстрам, Норууд, Осбърн, МакГолдрик (Брюстър – 64‘), Бърк (МакБърни – 64‘ – Мусе – 83‘)

Арсенал: Лено, Чембърс, Холдинг, Мари, Сака (Уилиaн – 69’), Партей, Джака, Себайос, Мартинели (Елнени – 83‘), Пепе, Лаказет (Нкетиа – 89')