Арсенал удари абоната си Нюкасъл с 2:0 като гост в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига, която се игра на стадион "Сейнт Джеймсис Парк".

Столичани бяха спечелили 15 от последните 17 дуела между двата отбора, а в осем от предходните десет също успяха да постигнат "суха мрежа".

Мохамед Елнени откри резултата в петата минута след асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг, който все пак записа името си сред реализаторите през второто полувреме. Габонецът вкара гола на успокоението за своите в 66-ата минута, получавайки подаване от Габриел Мартинели.

Лондончани тотално надиграха съперника и можеха да вкарат поне още няколко попадения. Те имаха превес в притежанието на топката (60%), отправените точни удари (6:1), неточните изстрели (10:3) и изпълнените корнери (7:3).

Така "артилеристите" събраха 49 точки и се изкачиха на девето място в таблицата. "Свраките" са точно над чертата с 36 пункта, но поне засега могат да дишат спокойно, защото имат девет точки повече от 18-ия Фулъм.

Нюкасъл - Арсенал 0:2

0:1 Мохамед Елнени - 5'
0:2 Пиер-Емерик Обамеянг - 66'