Арсенал завърши сезона с победа, след като спечели с 2:0 срещу Брайтън у дома, а Никола Пепе отбеляза и двата гола.

Лондончани не бяха особено амбицирани да я спечелят, но го направиха, за да финишират на 8-о място с 61 точки. Чайките пък приключиха 16-и с 41.

Преди началото на мача имаше голям протест на феновете на Арсенал срещу собствениците от фамилия Крьонке. Това не бе случайно, след като Джош Крьонке бе на трибуните на „Емиратс”.

За домакините Букайо Сака остана на пейката, а Мартин Йодегор стартира вместо него. Гранит Джака пък замени Мохамед Елнени, а Давид Луис и Ектор Бейерин не бяха в групата. За Чайките липсваше Дани Уелбек, но Люис Дънк и Нийл Мопе се завръщаха след наказание.

Домакините опитаха да натиснат в началото и Томас Партей стреля близо до целта. Малко след това възможност се откри пред Мак Алистър за гостите, но Йодегор го спря. След това последваха равностойни минути.

В 26-ата минута Брайтън пропусна да завърши опасна атака, докато на другия край Санчес изби удар на Партей над гредата. В интерес на истината двубоят не бе особено атрактивен. В края на полувремето Габриел засече центриране с глава, но топката срещна гредата и така Брайтън оцеля.

Скоро след почивката обаче, домакините вкараха. Никола Пепе овладя центриране на Чеймбърс и преодоля Санчес с отличен удар. Това бе 4-ото попадение на играча в последните му 3 участия за лондончани.

Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, която обаче не получиха. В 60-ата минута Пепе получи от Йодегор и с отличен удар вкара за втори път, за да направи преднината още по-убедителна.

Пиер-Емерик Обамеянг стреля неточно при една добра ситуация, а в 73-ата минута Томас Партей удар нова греда за Арсенал. До края домакините спокойно завършиха мача, за да изпратят все пак с победа този труден сезон за тях.

Арсенал – Брайтън    2:0