Арсенал не срещна проблеми срещу третодивизионния АФК Уимбълдън в мач от турнира на Купата на Лигата в Англия. "Артилеристите" се наложиха с 3:0 на "Емиратс" и си осигуриха участие в 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Александър Лаказет откри резултата от дузпа в 11-ата минута, а Емил Смит-Роу (77‘) и Едуард Нкетия (80‘) се разписаха след почивката за успеха.

"Топчиите" влязоха в двубоя в серия от две последователни победи, които към момента се оказват единствените за отбора на Микел Артета във Висшата лига след първите 5 кръга.

През уикенда на Арсенал предстои лондонско дерби срещу Тотнъм, докато АФК Уимбълдън продължава борбата си за Чемпиъншип със сблъсък срещу Шрюзбъри.

Очаквано, домакините започнаха по-агресивно и още в 10-ата минута получиха възможност да изпълнят дузпа. Габриел Мартинели бе повален в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Александър Лаказет застана зад топката и изпрати Ник Цанев в обратния ъгъл – 1:0.

Футболистите на АФК Уимбълдън се опитаха да отговорят в следващите минути, но без успех.

В средата на първото полувреме Нкетия бе близо до това да удвои аванса, но ударът му се оказа неточен и стражът на "доновете" нямаше проблеми.

Арсенал потърси второ попадение до почивката, с което да убие интригата, но такова не падна и резултатът се запази непроменен през първите 45 минути на "Емиратс".

Двата отбора стартираха равностойно през второто полувреме, като не съумяха да създадат нещо по-опасно пред противниковата врата до 60-ата минута. Малко след това Томас Партей стреля от дистанция, но стражът на гостите се намеси и изби в корнер.

В 64-ата Нуно Тавареш засече центриране на Мартинели и нанесе изстрел с глава, който бе спасен от Цанев, а впоследствие се отби в гредата.

"Топчиите" решиха всичко в своя полза в рамките само на 3 минути. В 77-ата Емил Смит-Роу покачи на 2:0, а 180 секунди по-късно Едуард Нкетия оформи класическия резултат.

Арсенал – АФК Уимбълдън 3:0

1:0 – Лаказает 11‘ (дузпа)

2:0 – Смит-Роу 77‘

3:0 – Нкетия 80‘

Арсенал: Лено, Соареш, Холдинг, Мари, Тавареш, Мейтланд-Найлс, Партей (Смит-Роу – 60‘), Локонга, Лаказет, Нкетия (Балогън – 83‘), Мартинели (Сака – 76‘)

АФК Уимбълдън: Цанев, Гинес-Уолкър, Хенеган, Найтингейл, Лоурънс, Уудуърд, Хартиган, Рудони (Числет – 69‘), Асал, МакКормик (Мебуде – 60‘), Палмър (Пресли – 54‘)