Арсенал продължи с отличното си представяне и срази Лестър с 2:0 като гост в първия мач от 10-ия кръг на Висшата лига.

Силно начало и два гола до 20-ата минута помогнаха на лондончани, за които след това на сцената излезе вратарят Аарън Рамсдейл, направил някои страхотни спасявания.

Така Артилеристите записаха 7-и пореден мач без  загуба в първенството, печелейки 5 от тях и вече имат 17 точки, като изведнъж се оказаха в битката за топ 4. Лестър остана с 14 точки.

Арсенал поведе още в 5-ата минута, когато Букайо Сака изпълни корнер, Габриел засече с глава и отклони неспасяемо в далечния ъгъл, въпреки че бе почти с гръб към вратата. Това бе отличен старт за лондончани.

Последва точен удар и на Обамеянг, но от малък ъгъл и Шмайхел се справи. Лисиците трудно успяваха да организират атаки и да задържат топката. Партей стреля точно отдалеч, но вратарят на домакините се справи.

Артилеристите продължиха да доминират и в 18-ата минута удвоиха преднината си. Домакините не се справиха в защита, след като Лаказет получи, Томас изчисти леко, право на крака на Смит-Роу, който от 12 метра нямаше как да сбърка.

Играта на Арсенал вървеше, а и пресата вършеше работа. Постепенно обаче Лисиците взеха инициативата. Келечи Ихеаначо стреля опасно от около 25 метра, но Рамсдейл направи великолепно спасяване и това бе само началото.

2 минути преди почивката вратарят на Арсенал направи изумително спасяване. Мадисън изпълни пряк свободен удар и насочи топката в горния ляв ъгъл. Рамсдейл обаче успя да с лявата ръка по някакъв начин да отклони в напречната греда, а след това Партей изчисти. Наистина великолепна намеса.

След паузата очаквано Лестър взе инициативата и натисна. Харви Барнс стреля неточно, а малко след това Тилеманс нямаше късмет, след като при негов изстрел топката облиза гредата. Рамсдейл пък отрази много сериозен шут на Лукман, а в 63-ата минута изпревари Барнс.

Арсенал изпитваше трудности и Варди не успя да използва една ситуация, стреляйки неточно. Гол за домакините със сигурност щеше да промени сериозно ситуацията. Той обаче така и не идваше. Харви Барнс бе поредният, който опита късмет си, но пак не намери целта.

Времето минаваше, а и натискът на Лестър понамаля, въпреки че домакините владееха топката. Рамдейл продължи да бъде солиден и спасяваше всичко, а центриранията на домакините също не им носеха успех.

В крайна сметка Арсенал удържа хубава победа, а и суха мрежа, за да продължи с добрата си серия. Лестър пък допусна разочароващо поражение, с което серията му от 4 поредни мача без загуба в първенството приключи.

Лестър – Арсенал    0:2

0:1    Габриел 5
0:2    Смит-Роу 18

Лестър: Шмайхел, Амартей (46 Барнс), Еванс, Союнджу, Кастан, Тилеманс, Сумаре, Томас, Мадисън (71 Дака), Ихеаначо (46 Лукман), Варди
Арсенал: Рамсдейл, Томиясу, Уайт, Габриел, Тавареш, Сака (85 Пепе), Партей, Локонга, Смит-Роу (90 Колашинац), Лаказет (58 Йодегор), Обамеянг