В първия си мач с легендарния №14 на гърба, Еди Нкетиа се отчете с хеттрик, а Арсенал разби Ипсуич с 5:1 в първата си контрола преди новия сезон.

В двубоя участие не взеха Букайо Сака, Габриел Мартинели, Мартин Йодегор, Емил Смит-Роу, както и новите попълнения, което разбира се бе очаквано.

Стартовият състав обаче бе доста силен и включваше Бернд Лено, Бен Уайт, Ектор Бейерин, Томас Партей и Никола Пепе, а Нкетиа наниза трите си гола за 35 минути, като откри още в първите секунди след грешка на съперника, а след това добави още 2 гола.

Нкетиа определено трябва да бележи доста попадения и в официални мачове, след като получи сериозна заплата и дългогодишен контракт, а взе и номера на Тиери Анри, така че очакванията към него са сериозни.

Ейнсли Мейтланд-Найлс и Флоран Балогун също вкараха за Арсенал, който бе в съвсем различен състав за второто полувреме, включващ много млади играчи.

Съставът на Арсенал през първото полувреме: Лено, Бейерин, Уайт, Мари, Седрик, Партей, Мейтланд-Найлс, Локонга, Пепе, Нкетиа, Нелсън