Арсенал размаза с 6:0 Севиля и спечели "Емирейтс Къп" на своя стадион в Лондон. Това бе и генерална репетиция за новия сезон за отбора на Микел Артета, който ще изиграе първия си шампионатен мач в петък срещу Кристъл Палас.

Хеттрик за "артилеристите" записа новият нападател на тима Габриел Жезус, два гола добави английският национал Букайо Сака, а в края се разписа и Еди Нкетия.

Арсенал реши всичко до почивката, когато водеше вече с 4:0. Сака откри резултата от дузпа в 10-ата минута, като стреля в левия долен ъгъл на вратата на Боно. Само за три минути между 14-ата и 16-ата Габриел Жезус вкара два гола, като първият бе с добавка, а при втория успя да направи много хубав удар. В 19-ата минута Сака наказа грешка на вратаря Боно и реализира за 4:0.

В 77-ата минута Жезус оформи хеттрика си с нова добавка, като показа отлично пласиране. В 89-ата минута и Нкетия се разписа след асистенция на Мартин Йодегор.