Арсенал остана с пълен актив във Висшата лига, записвайки драматична 4-а поредна победа от старта на сезона.

Артилеристите надвиха Фулъм в лондонско дерби, в което изостанаха, но съумяха да покажат характер, а Габриел Магаляеш който бе виновен за попадение на съперника, осигури триумфа.

Така съставът на Микел Артета има 12 точки и продължи със силното си представяне, въпреки че този път не бяха чак толкова убедителни в представянето си.

Микел Артета трябваше да направи 2 принудителни смени в състава си заради контузиите на Томас Партей и Олександър Зинченко. Вместо тях стартираха Мохамед Елнени и Киърън Тиърни. За гостите Неескенс Кебано се завърна на мястото на Джей Стансфийлд, а Бернд Лено се изправи срещи бившия си тим.

В началото Арсенал стигна до няколко статични положения, които обаче не донесоха нищо. Фулъм отговори с блокиран изстрел на Боби Рийд и неточен опит след корнер на Палиня.

В 15-ата минута домакините стигнаха до първото си чисто положение. Йодегор даде отлична дълга топка, Жезус отклони на пътя на Джака, който обаче от добра позиция стреля неточно. Малко след това Мартинели бе изпреварен в последния момент от защитник, а последвалия корнер не донесе нищо.

Артилеристите тотално владееха топката, но атаките им не бяха достатъчно остри. Тим Рийм изби от краката на Жезус при едно извеждащо подаване, а в 29-ата минута Мартинели опита късмета си директно от корнер, но топката „кацна” върху гредата.

Сака успя да отправи удари при една ситуация и потърси далечния ъгъл, но Лено го разочарова с добро спасяване. Това до голяма степен бе най-добрият шанс за Арсенал. До почивката Жезус и Палиня се сдърпаха, за да получат жълти картони, а паузата дойде при 0:0.

След почивката ситуацията не се промени особено. Арсенал продължи да доминира, а Фулъм да дебне на контра. Мартинели не затрудни Лено с удара си, а в 55-ата минута германецът спаси шут на Жезус, като при ситуацията бразилецът определено трябваше да се справи по-добре.

Така се стигна до 56-ата минута, когато Котиджърс шокираха „Емиратс”. Габриел се забави при изнасянето на топката, Митрович го притисна и му отне, след което стреля по диагонала в далечния ъгъл. Абсолютна глупост от защитника, която постави Арсенал в много тежка позиция.

Все пак домакините успяха бързо да изравнят. В 64-ата минута Сака получи и пусна встрани от себе си към Йодегор, който стреля, получи се лек рикошет и топката влезе във вратата за радост на феновете.

Малко по-късно обаче те отново изтръпнаха, когато след корнер Митрович засече с глава, но Рамсдейл се отчете с отлично спасяване. Мачът стана двуостър. Мартинели стреля слабо и Лено спаси, а в 76-ата минута влезлият Нкетиа не намери далечния ъгъл, след като можеше и да подаде.

Последва удар на Мартинели, който Лено спаси, за да се стигне до момента на Габриел. В 85-ата минута след корнер топката се отклони от Салиба и бразилецът реализира. ВАР прегледа ситуацията зарада игра с ръка, но голът остана.

До края Рамсдейл трябваше да прави спасяване срещу Натаниел Чалоба и това се оказа важно, защото помогна за ключовата победа.

Арсенал – Фулъм    2:1

0:1    Митрович 56
1:1    Йодегор 64
2:1    Габриел 85

Арсенал: Рамсдейл, Уайт, Салиба, Габриел, Тиърни (61 Нкетиа), Елнени, Джака, Сака, Йодегор (95 Холдинг), Мартинели (89 Томиясу), Жезус
Фулъм: Лено, Тете (79 Диоп), Адарабиойо, Рийм (88 Чалоба), Робинсън, Х. Рийд, Палиня (88 Стансфийлд), Кебано (69 Кеърни), Перейра (79 Мбабу), Б. Рийд, Митрович