Арсенал удари швейцарския Цюрих като гост с 2:1, за да започне с победа в група А на Лига Европа.

Микел Артета направи някои промени в състава си, но като цяло отборът бе достатъчно солиден, въпреки че Рамсдейл, Жезус, Сака и Йодегор не започнаха.

В началото Мартинели стреля неточно преди в 16-ата минута лондончани да поведат. При контраатака Нкетиа бе изведен отляво, след което намери Маркиньос и той не пропусна с удар от движение, да се разпише в официалния си дебют.

Предимството на Артилеристите не беше кой знае колко сериозно, затова и швейцарците натрупаха увереност.

Така малко преди почивката домакините спечелиха дузпа, когато след корнер Арсенал не успя да изчисти и Нкетиа фаулира Фидан Алити. Мирлинд Криезю не сбърка от бялата точка.

Втората част започна с минута мълчание в памет на Нейно Височество Кралица Елизабет II, която почина този следобед.

Класата на Арсенал си каза думата и в 62-ата минута гостите пак поведоха отново. Този път Маркиньос се превърна в асистент, като достави много добра топка на далечната греда, където Нкетиа вкара с глава.

До края лондончани запазиха контрола и без да допуснат кой знае какви положения пред собствената си врата, постигнаха очаквана победа.

Съставът на Арсенал: Търнър, Томиясу, Холдинг, Габриел, Тиърни (69 Зинченко), Виейра (69 Йодегор), Самби-Локонга, Джака, Маркиньос (69 Сака), Нкетиа (78 Жезус), Мартинели