Арсенал победи с 3:2 Ливърпул в зрелищен двубой от 9-ия кръг на Висшата лига. Домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Габриел Мартинели и Букайо Сака, но Дарвин Нунес и Роберто Фирмино възстановяваха равенството.

По-настоятелната игра на "топчиите" все пак даде резултат и те стигнаха до успеха с нов гол на Сака, този път от дузпа. Така тимът на Микел Артета отново си върна първото място, излизайки с една точка пред Манчестър Сити. Мърсисайдци пък останаха 10-и с едва 10 точки от 8 мача.

Двубоят стартира ударно за „артилеристите“, които поведоха в резултата още в 58-ата секунда. Мартин Йодегор изведе отлично Мартинели зад гърба на Трент Александър-Арнолд, а бразилецът стреля точно в далечния ъгъл.

В 26-ата минута Дарвин Нунес получи от Мохамед Салах  отдясно в наказателното поле,  уругваецът отправи плътен удар от малък ъгъл, но Аарън Рамсдейл изби.

Ливърпул вдигна оборитите и след точно половин час игра Джордан Хендерсън изведе отдясно Нунес, който центрира към точката за дузпа, а там Салиба изпревари Луис Диас и насочи топката към собствената си врата, но Рамсдейл успя да реагира и изби.

В 32-ата минута Салах получи на десния фланг, влезе навътре, мина между трима играчи на Арсенал и стреля ниско към близкия ъгъл, но покрай вратата в аут.

Ливърпул вдигна оборитите и Салах можеше да вкара, но шутира покрай вратата. В 34-ата винута Александър-Арнолд изрита топката напред, където Салиба протегна крак, но я продължи към Диас. Колумбиецът центрира по земя към Нунес, който се хвърли напред и засече топката във вратата на Рамсдейл за 1:1.

В последната пета минута от добавеното време на първата част лондончани отново взеха аванс в резултата. Мълниеносна контраатака завърши с много добро подаване на Мартинели към далечната греда, където Сака бе оставен непокрит и засече отблизо.

Гостите изравниха за втори път в 53-ата минута, когато Жота намери Фирмино, който стреля по перфектен начин по земя към далечната греда, където топката се оплете в мрежата.

В 73-ата минута Арсенал получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Тиаго Алкантара срещу Жезус, който първо игра с топката, след което бе закачен от испанеца. Мърсисайдци оспорваха решението на съдията Майкъл Оливър, като Джака и Хендерсън се сдърпаха сериозно. Букайо Сака се зае с изпълнението и хладнокръвно реализира за 3:2.

Така "топчиите" записаха осмата си победа от 9 мача в първенството от началото на сезона и се очертават като най-сериозният конкурент на Манчестър Сити за титлата.

Арсенал - Ливърпул   3:2

Голмайстори: 1:0 Габриел Мартинели (1), 1:1 Дарвин Нунес (34), 2:1 Букайо Сака (45+5), 2:2 Роберто Фирмино (53), 3:2 Букайо Сака (76-д)

Арсенал: Аарън Рамсдейл, Такехиро Томиясу, Габриел Магаляеш, Уилям Салиба, Бенджамин Уайт,  Гранит Джака, Томас Партей, Габриел Магаляеш, Мартин Йодегор, Букайо Сака, Габриел Жезус

Ливърпул: Алисон, Константинос Цимикас, Върджил ван Дайк, Жоел Матип, Трент Александър-Арнолд, Тиаго Алкантара, Джордан Хендерсън, Луис Диас, Диого Жота, Мохамед Салах, Дарвин Нунес