Арсенал постигна деветата си победа от началото на сезона, след като надигра много трудно като гост Лийдс Юнайтед с 1:0. Единствения гол вкара Букайо Сака в 35-та минута. След почивката домакините натиснаха, но гол на резервата Патрик Бамфорд беше отменен, а малко по-късно нападателят пропусна и дузпа.

Така Арсенал продължава без загуба след 10 кръга във Висшата лига и води в класирането с 27 точки. Манчестър Сити и Тотнъм са с по 23, като “гражданите” са с мач по-малко. Лийдс е на 15-та позиция с 9 точки.

Мачът започна и малко след това главният рефер го прекъсна за повече от 40 минути поради технически причини. Крис Кавана изгуби връзка със своите асистенти заради проблеми с микрофоните. Имаше нередности и със системата “Howkeye” и така играчите дори бяха прибрани в съблекалнята, докато бъдат изчистени техническите неточности.

След подновяването на играта двата тима се впуснаха в атаки, като Синистера и Родриго опитаха късмета си за домакините. Малко по-късно страхотен удар на Струик бе избит от Рамсдейл.

Така се стигна до 35-та минута, когато Арсенал поведе. Родриго сбърка едно диагонално подаване, Сака открадна топката и я подаде на Йодегор. Норвежецът пък изведе по прекрасен начин младока сам срещу Мелие. Последва мощен удар на Сака под гредата и 1:0 за Арсенал.

След почивката Лийдс натисна и много бързо след подновяването на играта Патрик Бамфорт изравни. Или поне така си помисли. Ситуацията бе разгледана с ВАР и след това стана ясно, че нападателят на йоркшърци е извършил нарушение в атака, преди да прати топката във вратата.

В 62-та минута Лийдс получи право да изпълни дузпа, след като Уилям Салиба игра с ръка в наказателното си поле. Патрик Бамфорд обаче не успя да намери очертанията на вратата и прати топката покрай лявата греда на Рамсдейл.

До края на срещата Лийдс натисна, Арсенал се защитаваше, но домакините не успяха да нанесат голов удар. В 71-та минута Бамфорд стреля в тялото на Рамсдейл, а шест по-късно стражът на Арсенал се намеси подобаващо и след страхотен шут на Брендън Арънсън.

В края на двубоя имаше много нерви, като реферът изгони с директен червен картон Габриел Магаляеш, който се поддаде на провокация на Бамфорд. Впоследствие картонът беше разменен с жълт след намесата на ВАР.

Лийдс Юнайтед - Арсенал 0:1
0:1 Букайо Сака 35’

Лийдс Юнайтед: Мелие, Кристенсен, Кох, Купър, Страйк, Адамс, Рока (84 - Самървил), Синистера (89 - Гелхард), Харисън (76 - Клих), Арънсън, Родриго (46 - Бамфорд)

Арсенал: Рамсдейл, Томиясу, Габриел, Салиба, Уайт (76 - Тиърни), Партей, Джака, Мартинели, Йодегор (73 - Виейра), Сака (82 - Холдинг), Жезус (82 - Нкетия)