Арсенал се класира за елиминациите в Лига Европа, след като победи с 1:0 ПСВ Айндховен в отложен мач от груповата фаза.

Гранит Джака се превърна в герой с гола си в средата на втората част и така лондончани записаха 8-а поредна победа във всички турнири. Те имат 12 точки и са на върха в групата, докато ПСВ остава със 7.

Микел Артета реши да заложи на част от титулярите, като пусна сред 11-те Томиясу, Габриел, Джака, Сака и Жезус.

Лондончани владееха повече топката и имаха предимство още от началото, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза.

Тиърни стреля високо над вратата в 11-ата минута, а малко след това Джака прати топката встрани от целта. Артилеристите продължиха да опитват, но без успех, въпреки че мачът малко се отвори.

Гостите успяха да се окопитят и за няколко минути дори се настаниха в половината на домакините, но без да стигнат до нещо опасно. Симонс стреля твърде неточно, а след това домакините си върнаха предимството.

Виейра стреля опасно от свободен удар, но в крайна сметка паузата дойде при 0:0, след като домакините определено не създадоха особено чисти ситуации срещу добре подредения си съперник и нямаха точен удар.

След почивката ситуацията не се промени. Жезус стреля слабо и не затрудни вратаря. Гостите отговориха с опасна топка на Мвене, която Симонс засече пред вратата, но неточно.

В 62-ата минута Жезус стреля все пак доста опасно, но вратарят Бенитес спаси отлично. При добавката Нкетиа тотално се провали. В 68-ата минута Търнър спаси удар на Симонс преди лондончани все пак да вкарат.

Томиясу проби отдясно, а Гранит Джака стреля отлично от въздуха и прати топката в мрежата. Голът бе наистита много добър, а малко след това Мартинели можеше да реши всичко, но Бенитес отрази.

Лук де Йонг пък не успя да стигне до една опасна топка в 82-ата минута и домакините си отдъхнаха. Сака пак не успя да преодолее Бенитес, а Нкетиа разочарова при добавката.

До края Тиърни и Йодегор получиха жълти картони спикайки потенциани конти на съперника и в крайна сметка лондончани удържаха победата.

Арсенал – ПСВ Айндховен    1:0

1:0    Джака 70

Арсенал: Търнър, Томиясу (76 Уайт), Холдинг, Габриел, Тиърни, Самби Локонга (67 Партей), Джака, Сака (85 Нелсън), Виейра (67 Йодегор), Нкетиа, Жезус (76 Мартинели)
ПСВ Айндховен: Бенитес, Мвене, Рамальо, Обиспо, Макс (66 Тезе), Сангаре, Гутиерес, Симонс (91 Ледесма), Веерман (77 Де Йонг), Гакпо, Тил (65 Мадуеке)