Арсенал срази Лион с 3:0 в първия си мач от подготвителния турнир „Дубай Супер Къп”, като показа доста добра игра.

Голове още до почивката на Габриел Магаляеш, Еди Нкетиа и Фабио Виейра постави лидера във Висшата лига на пътя на победата и до края англичаните нямаха проблеми, въпреки че Микел Артета пусна изцяло нов състав след паузата.

Артилеристите си осигуриха и бонус-точката от мача, след като спечелиха доста неатрактивното изпълнение на дузпи едва с 2:1. След всеки от мачовете ще има наказателни удари, за да бъдат нещата още по-атрактивни.

Бразилският защитник реализира с глава след корнер на Йодегор в 19-ата минута, в 32-ата Нкетиа, който ще трябва да замести оперирания Габриел Жезус, вкара при контра, а в 38-ата Виейра реализира с хубав изстрел в далечния ъгъл.

При дузпите Маркиньос и Мат Смит вкараха първите удари, като резултатът бе 2:1 след първите 4 опита. След това естонският вратар на лондончани Хейн спаси още 2 изстрела, а третият не бе точен.