Арсенал продължи страхотната си серия във Висшата лига за домакинска победа с 3:1 над Уест Хем. Пред погледа на бившия си мениджър Арсен Венгер “артилеристите” имаха сериозни трудности, особено през първото полувреме. След него “чуковете” водеха с 1:0 след гол от дузпа на Саид Бенрама (27). След почивката обаче Букайо Сака (53), Габриел Мартинели (58) и Еди Нкетия (69).

С този успех Арсенал продължава да води убедително на върха в класирането с актив от 40 точки. Втори засега е Нюкасъл с 33 и мач повече, а третият Манчестър Сити в сряда гостува на Лийдс Юнайтед. Уест Хем допусна 10-та си загуба от 16 мача този сезон. Тимът на Дейвид Мойс е на 16-та позиция с 14 точки, колкото има и Евертън. По-малко точки от “чуковете” имат единствено Саутхемптън (12), Нотингам (13) и Уулвърхемптън (13).

Арсен Венгер се завърна на “Емирейтс” за първи път, след като напусна клуба преди четири години. Преди почивката изглеждаше така, че определено не носи късмет на “артилеристите”. Още в 4-та минута гол на Букайо Сака беше отменен заради засада. Сака и Нкетия разсякоха защитата на гостите с двойно подаване, но халфът бе в нередовна позиция, преди да забоде топката под гредата.

Йодегор имаше също шанс да реализира, но в 24-та минута Уест Хем получи право да изпълни дузпа. Салибе фаулира в наказателното си поле Джаръд Боуен, който усети контакт и падна. Реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка и след преразглеждане на ситуацията запази решението си. Саид Бенрама стреля в центъра на вратата и не остави шансове на Рамсдейл - 1:0 за Уест Хем.

В продължението на първото полувреме имаше още една критична ситуация. Оливър даде дузпа за Арсенал, след като Йодегор стреля от границата на наказателното поле, а Кресуел блокира топката. ВАР обаче показа, че защитникът е играл с глава, а не с ръка и реферът отмени решението си.

След почивката Арсенал натисна сериозно и само две минути след подновяването на играта удар на Партей бе отразен от Фабиански. Така се стигна до 53-та минута, когато домакините все пак изравниха. Йодегор опита изстреля от далечно разстояние, но в последствие той се превърна като асистенция. Сака овладя топката и с второто си докосване технично я прокара покрай Фабиански за 1:1.

Само пет минути по-късно Арсенал поведе в резултата. Габриел Мартинели проби по лявото крило и влезе в наказателното поле. Бразилецът стреля силно в близкия ъгъл, Фабиански не се намеси подобаващо и изгледа как топката влиза в мрежата му за втори път в мача.

Всичко на практика приключи в 69-та минута. Йодегор подаде към Нкетия в наказателното поле, младокът много технично пропусна топката и се измъкна покрай защитник на “чуковете”. След това нападателят насочи прекрасно топката към далечния ъгъл и направи 3:1.

Арсенал - Уест Хем 3:1
0:1 Саид Бенрама 27’-д
1:1 Букайо Сака 53’
2:1 Габриел Мартинели 58’
3:1 Еди Нкетия 69’

Арсенал: Рамсдейл, Уайт, Салиба, Габриел Магаляеш, Тиърни (73 - Зинченко), Партей (90 - Елнени), Джака, Йодегор, Сака, Мартинели (88 - Виейра), Нкетия

Уест Хем: Фабиански, Цоуфал, Доусън, Керер, Кресуел, Соучек (78 - Форналс), Райс, Пакета, Боуен, Бенрама, Антонио (87 - Мубана)