Кай Хаверц направи дебют за Арсенал, но лондончани направиха отново равен в контролите, стигайки само до 1:1 срещу Нюрнберг в Германия. Преди това те постигнаха същия резултат и срещу Уотфорд.

Букайо Сака вкара страхотен гол за Артилеристите още в 7-ата минута, когато проби отдясно, смени посоката и влезе навътре, след което стреля отлично в далечния ъгъл.

Тимът на Микел Артета загуби Мартин Йодегор на загрявката заради лека травма, но играеше добре и Сака можеше да вкара отново, но вратарят спаси удара  му от границата на наказателното поле.

Уилям Салиба се завърна на терена, след като пропусна последните 11 мача от миналата кампания, а очаквано Артета смени почти целия състав за второто полувреме, когато се появи и Хаверц. Фоларин Балогун удари греда, преди гостите да сбъркат фатално. Вратарят Хайн подаде лошо към Жоржиньо, Канджи Окунуки стигна пръв до топката и вкара на празна врата. До края повече голове нямаше.

„Доволен съм от усилията ни, тъй като тренираме съвсем от скоро. Предвид многото промени направихме доста добри неща. До почивката можехме да вкараме още голове, а и след това също. В крайна сметка грешките са част от спорта. По отношение на Хаверц времето ще покаже коя ще бъде неговата позиция” заяви Артета.

Съставът на Арсенал: Рамсдейл (46 Хайн), Уайт (77 Уолтърс), Салиба (46 Седрик), Габриел (60 Тръсти), Кивьор (46 Тиърни), Виейра (60 Нуаниери), Партей (46 Жоржиньо), Тросар (55 Балогун), Сака (46 Хаверц), Нкетиа (78 Люис-Скели), Нелсън (46 Жезус)