С два късни гола Арсенал посече Манчестър Юнайтед с 3:1 в среща от четвъртия кръг в английската Висша лига, играна на стадион "Емиратс".

Двата отбора изиграха скучновато за своите стандарти първо полувреме, в което отправиха точно по един точен удар (при цели 8:2 неточни за лондончани).

Куриозното е, че и двете стрелби се превърнаха в голове. Първо Маркъс Рашфорд откри след пас на Кристиан Ериксен в 27-ата минута, а само 34 секунди по-късно Мартин Йодегор изравни.

"Червените дяволи" имаха лек превес от 56% по отношение контрола на топката, но "артилеристите" бяха по-дейни и търсещи попаденията.

Десетина минути след рестарта Маркъс Рашфърд пропусна страхотна възможност, а не след дълго Арсенал получи дузпа. Реферът Антъни Тейлър обаче отмени решението си след помощ от VAR.

В средата на второто полувреме Габриел Мартинели беше много близо до попадението, но неговият снаряд профуча застрашително покрай гредата.

Десетина минути преди края на редовното време вратарят на Юнайтед Андре Онана спаси силен удар на Букайо Сака.

И тъкмо когато логиката сочеше, че Арсенал може да изкове победата, домакините бяха попарени след бърза контраатака на манчестърци в 88-атаминута. Влезлият като резерва малко преди това Алехандро Гарначо се отскубна от защитата и вкара в долния десен ъгъл. Но и радостта на Юнайтед не продължи дълго, защото VAR маркира много тънка засада и голът беше отменен.

В 96-ата минута съдбата си направи още една шега с Юнайтед, като този път Арсенал изкова победата. Новата покупка Деклан Райс беше оставен сам в пеналта при изпълнение на корнер и дългогодишният "чук" намери долния ляв ъгъл след рикошет. Пет минути след това Габриел Жезус сложи точка на спора с трето попадение за домакините.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 3:1

0:1 Маркъс Рашфорд - 27'
1:1 Мартин Йодегор - 28'
2:1 Деклан Райс - 96'
3:1 Габриел Жезус - 101'