Арсенал се завърна подобаващо в Шампионската лига, като срази ПСВ Айндховен с 4:0 у дома в първия си мач в турнира от пролетта на 2017-а.

Артилеристите доминираха сериозно в мача, като предимството им бе особено силно през първото полувреме, когато вкараха 3 гола и решиха всичко.

Те пропуснаха и серия други добри ситуации, но така или иначе паказаха отлична игра в навечерието на дербито срещу Тотнъм в неделя.

За Арсенал отново Давид Рая стартира на вратата, а Леандро Тросар замени контузения Габриел Мартинели. Кай Хаверц и Жезус също бяха титуляри.

Преди да е изминала и минута Рая трябваше да се намесва, след като Ланг влезе навътре отляво и стреля по тревата, но испанският вратар бе сигурен.

В 8-ата минута обаче, лондончани вкараха първи. Йодегор получи пространство и стреля, вратарят на ПСВ изби, но Сака внимаваше и направи успешна добавка, давайки предимство на отбора си.

Само 2 минути след това Жезус пропусна чисто положение. Бразилецът пропусна да засече една топка от вратарското поле и определено направи сериозен пропуск.

Малко след това гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Зинченко, но ВАР бързо прегледа ситуацията и я подмина. Артилеристите обаче се чувстваха отлично и в 20-ата минута вкараха нов гол. Този път го направиха при контраатака. Жезус намери Сака вдясно, който напредна, а след това подаде на Тросар, който от движение реализира.

Доминацията на лондончани бе сериозна. Хаверц стреля неточно, след това Бенитес спаси на два пъти удари на Жезус, а Габриел пропусна с глава. Всичко това в рамките на 5-6 минути.

Все пак Бакайоко показа, че гостите не са се предали и опита удар, но прати топката встрани. В крайна сметка Жезус стигна до своя гол. В 38-ата минута Габриел изведе отлично Тросар отляво, той центрира в наказателното поле, където бразилецът овладя, а след това прати топката в мрежата с отличен удар. Така паузата дойде при отличен аванс за Артилеристите.

След почивката домакините действаха доста по-спокойно, а и силният дъжд понамали сякаш желанието на съперниците за изява. Артилеристите запазиха контрола, а и Артета направи рано 2 смени.

Все пак в 70-ата минута дойде ред и на Мартин Йодегор да вкара. Хаверц даде острота на атаката на домакините отдясно, изчака подкрепата от Смит-Роу, който след това подаде на Нелсън. Топката стигна и до норвежеца и той с отличен удар от около 25 метра, я прати в далечния ъгъл.

След това мачът се доиграваше, като в края темпото съвсем спадна. Така или иначе обаче лондончани спечелиха с много добра игра, а Давид Рая запази втора поредна суха мрежа, след като не бе поставен и под кой знае какъв натиск.

Арсенал – ПСВ Айндховен    4:0