Майкъл Оуен е категоричен, че Габриел Мартинели изобщо няма да липсва на Арсенал с тази игра на Леандро Тросар.

Бразилецът напусна още в средата на първото полувреме срещу Евертън и вероятно ще пропусне няколко мача на лондончани, но белгиецът бързо се възползва от липсата му.

Срещу Карамелите Тросар донесе победата с гола си след почивката, а снощи се отчете с попадение и асистенция при разгрома над ПСВ Айндховен с 4:0, с което си заслужи много похвали.

„Той е много класен футболист. Влезе от пейката срещу Евертън и отбеляза с фантастичен завършек. Играе с голяма увереност и това се видя и срещу Айндховен, когато получи много пространство и го използва отлично и ефективно“ заяви Оуен.

В неделя Арсенал приема Тотнъм в голямото дерби на Северен Лондон, а очакванията са Тросар отново да бъде титуляр.