Арсенал се класира за 4-ия кръг на турнира за Купата на Лигата, след като измъкна 1:0 при гостуването си на Брентфорд.

Ранен гол на Рийс Нелсън донесе успеха на Артилеристите, които особено през второто полувреме имаха доста трудности, но все пак успяха да спечелят.

Доста промени имаше и за двата отбора. За домакините все пак стартираха по-голяма част от водещите фигури, начело с Мбемо и Уиса. За Арсенал на вратата се завърна Аарън Рамсдейл, 19-годишният Саго започна в нападение заедно с Нкетиа, Нелсън и Хаверц. Йодегор и Жезус бяха резерви, а Сака очаквано не бе в групата, след като стана ясно, че има лек здравословен проблем.

След спокойни първи минути Арсенал поведе при първото си положение, което обаче бе създадено от домакините. В 8-ата минута Занка Йоргенсен върна лошо топката назад, Нкетиа я овладя и веднага прати пред вратата. Нейтън Колинс не успя да изчисти, а Рийс Нелсън се възползва и реализира в далечния ъгъл.

Гостите владееха топката и разиграваха спокойно, но добрите положения липсваха в следващите минути. Все пак Янелт накара Томиясу да блокира удара му. В 31-ата минута Смит-Роу проби отлично и потърси далечния ъгъл, но Марк Флекен го спря с отлично спасяване.

Това пооживи мача и малко след това Хаверц можеше да стреля, но се забави твърде много. Веднага след това Пчеличките бяха близо до попадение, но Уиса избърза при ситуацията и стреля неточно. В крайна сметка  паузата дойде при аванс за Артилеристите.

След нея Кристиан Норгор стреля от около 20 метра, но топката се отби от тялото на съотборника му Уиса. Еди Нкетиа отговори с неточен опит за гостите, а Франк Ониека се размина в опита си да засече с атрактивна задна ножица.

Все пак изглеждаше, че Брентфорд не е загубил амбицията си да стигне поне до дузпи и в 65-ата минута Йоан Уиса стреля в гредата от добра позиция и нямаше късмет да изравни.

В 70-ата минута обаче Пчеличките оцеляха. Хаверц върна една топка отляво и намери Нелсън на далечната греда, който обаче пропусна. Малко след това Флекен спаси удар на Нкетиа в близкия ъгъл.

Последва обаче шанс за домакините, след като Ониека стреля силно, но вратарят изби. Секунди след това Занка реши, че е изравнил, но лайнсменът сигнализира за засада.

Пчеличките обаче стигнаха до нови 2 възможности. Първо Люис-Потър остана на чиста позиция в наказателното поле, леко вляво и отправи удар, който изглеждаше голов, но в последния момент Кивьор застана на пътя на топката и блокира по отличен  начин. Секунди след това Уиса се освободи, но изстрелът му бе разочароващ.

Елнени прати топката встрани от целта за гостите, които до края все пак до края не допуснаха попадение и така стигнаха до следващата фаза на турнира.

Брентфорд – Арсенал    0:1

0:1    Нелсън 8

Брентфорд: Флекен, Колинс, Пинок, Занка (82 Айер), Расмусен (63 Годос), Ониека (79 Люис-Потър), Норгор (63 Йенсен), Янелт, Хики (79 Олакигбе), Мбемо, Уиса
Арсенал: Рамсдейл, Томиясу, Габриел, Кивьор, Уайт (69 Зинченко), Жоржиньо, Саго (69 Жезус), Хаверц, Смит-Роу (82 Йодегор), Нелсън (82 Елнени), Нкетиа (87 Седрик Соареш)