ПСВ Айндховен и Арсенал завършиха 1:1  в протоколен мач от група „В“ на Шампионската лига.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, в което нацелиха по една греда. „Филипсите“ имаха инициативата, но постепенно я сдадоха и малко преди почивката Еди Нкетия откри резултата след майсторско изпълнение.

Любопитното е, че това беше единственият точен удар и за двата отбора до добавеното време на първата част (спасен шут на Бакайоко),  като неточните стрелби бяха 8:3 в полза на нидерландците. Лондончани обаче бяха тези, които владееха топката в по-голяма част от времето (57%).

Само пет минути след рестарта на играта Йорбе Вертесен изравни резултата, след като беше спрян от гредата през първата част. ПСВ впечатли най-вече с факта, че сред титулярите имаше цели шестима от академията на клуба.

До края на мача ПСВ беше по-добрият отбор и отправи още два точни удара, срещу голям пропуск на Тросар за „артилеристите“ в 97-ата минута. Гостите определено нямаха голямо желание да играят този мач без значение.

Арсенал спечели групата с актив от 13 точки, докато ПСВ Айндховен излиза към елиминациите от втора позиция (9 пункта). Ланс завърши трети с 8 точки, а специалистът по спечелване на Лига Европа Севиля изненадващо е на дъното с 2 пункта и отпада безславно от евротурнирите този сезон.

ПСВ Айндховен – Арсенал 1:1

0:1 Еди Нкетия – 42’
1:1 Йорбе Вертесен – 50’