Бившият испански национал Сеск Фабрегас вярва, че Арсенал може да доминира английския футбол в следващите години, ако успеят да спечелят титлата във Висшата лига през настоящия сезон.
Лондончани оглавяват временното класиране в конкуренцията на Ливърпул и Манчестър Сити.
Воденият от мениджъра Микел Артета отбор отстъпи в миналогодишната битка за титлата, но отново е сред претендентите, а бившият полузащитник на тима Фабрегас смята, че настройката ще се промени, ако „артилеристите“ победят тази година.
„Очевидно можем да си представим какво ще означава това за отбора. Повече от просто спечелване на титла, а вярата, че Арсенал се е завърнал, доверието между играчи и треньорския щаб, феновете и въобще целия клуб“, коментира пред агенция PA news испанецът, който изигра над 300 мача с екипа на отбора.
„Ако успеят да спечелят първата, вярвам, че може да стане традиционно за Арсенал да се конкурира за най-големите трофеи“, добави Сеск Фабрегас, който сега е помощник-треньор в италианския втородивизионен Комо.
Арсенал направи равенство 2:2 срещу Байерн Мюнхен като домакин в първия мач от четвъртфиналния сблъсък между двата състава в Шампионската лига.
„Щастлив съм. Винаги ги давам за пример. В друг клуб при първите две години на Микел Артета можеха да се отърват от него, но те заявиха, че се движат в правилна посока. Имат ясен план, ясен процес и правилните стъпки. Инвестират в млади играчи и сега имат резултати“, завърши Фабрегас.







Времето днес: Повече облаци над страната, температурите достигат 36 градуса
Църковен празник на 26 август: Какво не трябва да правим днес
Хороскоп за 26 август: Добра новина за Телците, Козирозите да не подценяват възможностите си
Почти "кървава Луна": Най-дълбокото частично затъмнение до 2028 г.
Църквата почита паметта на светите Адриан и Наталия
Днес захлаждане с бури, жълт код за 7 области
От МиГ-29 към J-10C: големият скок на Узбекистан във военната авиация
Доли Партън, която превърна бедността в песен, пайетите в броня, а себе си - в легенда
Личната Honda NSX на Сена се продава
Porsche продава ключово подразделение на индийци
Google най-накрая премахна досаден бъг в Android Auto
BMW няма да връща бутоните в интериора
Борислав Георгиев впечатлен от Станимира Петрова: Завръщането ѝ може да бъде на изключително високо ниво
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
Чарлз Оливейра отрече за Диего Лопес: Нямам насрочен бой
Тази събота: Итаума срещу Хъргович в битка за световния връх
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Коментари
Напиши коментар18:57 | 11 апр 2024 г.
18:08 | 11 апр 2024 г.
18:06 | 11 апр 2024 г.
Напиши коментар