Защитникът на Арсенал Уилям Салиба се завръща в игра за мача срещу Манчестър Сити на 2 февруари, заяви мениджърът Микел Артета.
Първоначалните очаквания бяха Салиба да бъде за дълго извън терените, но се оказа, че травмата му не е толкова сериозна и французинът ще пропусне предпоследния мач на Арсенал от групите на Шампионската лига срещу Динамо Загреб в сряда, но се очаква той да бъде готов за решаващия домакински сблъсък във Висшата лига срещу Сити след 12 дни.
Запитан дали е уверен, че Салиба ще бъде на разположение за гостуването на отбора на Пеп Гуардиола, Артета каза пред репортери във вторник:
"Да, надявам се. Той се възстановява добре и през последните няколко дни се чувства много по-добре, но този мач с Динамо идва малко рано за него."
Итън Нванери и Рикардо Калафиори ще се завърнат в групата на Арсенал за домакинския мач срещу Динамо Загреб.
17-годишният Нванери отсъства, откакто откри резултата при равенството 1:1 на Арсенал срещу Брайтън на 5 януари, докато Калафиори също не е на разположение след този мач.
"Това е много положителна новина. Липсваха ни от няколко седмици, но те се върнаха към тренировките и ще бъдат на разположение за мача", казапоще Артета.
Букайо Сака беше видян да ходи без патериците си преди мача на Арсенал срещу Вила, но Артета не вярва, че английският национал ще се върне преди очакваното му завръщане през март.
"Не, това няма да се промени. Той се справя наистина добре и се чувства по-добре от ден на ден, но трябва да уважаваме процеса на оздравяване и той очевидно все още има много етапи, през които да премине в своята рехабилитация.“
Победа срещу Динамо Загреб, ще постави "артилеристите" в отлична позиция за класиране сред първите осем, което ще им донесе директно класиране на осминафиналите.
"Артилеристите" са трети в таблицата, като имат четири победи, едно равенство и една загуба от мачовете си досега.
"Справихме се наистина добре. Ние сме в силна позиция и е време да капитализираме работата, която свършихме в продължение на много месеци. Имаме нужда от силно представяне срещу наистина добър отбор и ще се опитаме да го направим. Готови сме", коментира още Артета.







Как да изглеждаме скъпо, без да харчим много
Ново проучване преобръща представите за влиянието на екраните при децата
Кръстовище в София със странна светофарна уредба: За малко да ме отнесе трамвай
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Тримата ни борци приключиха участието си на Световното до 20 години
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар21:19 | 21 яну 2025 г.
21:16 | 21 яну 2025 г.
Напиши коментар