Броени часове преди дългоочаквания финал на Шампионска лига между Пари Сен Жермен и Арсенал в Будапеща, унгарските власти са поставили града под сериозен контрол. Срещата е определена като високорискова от УЕФА заради очаквания наплив от фенове и голямото присъствие на чуждестранни привърженици.

За гарантиране на реда в унгарската столица са мобилизирани над 4000 полицаи. Те ще бъдат разположени около стадион „Пушкаш Арена“, както и на ключови места в града като гари, метростанции, централната част и обособените фен зони. Въпреки че към момента няма информация за конкретни заплахи, властите са в пълна готовност да предотвратят всякакви инциденти.

Основното предизвикателство пред органите на реда е очакваното пристигане на близо 10 000 английски привърженици без билети. Те планират да наблюдават мача от баровете и специално създадените зони в града.

Този огромен наплив представлява сериозна точка на напрежение за местните власти, особено в контекста на няколко допълнителни рискови фактора - очакваните високи температури в деня на мача, прогнозираната значителна консумация на алкохол и потенциално напрежение между местни ултрас групи и привърженици на ПСЖ.

За да се сведат до минимум рисковете от инциденти, полицията следи отблизо за евентуални конфликти. Като превантивна мярка, привържениците на двата клуба ще бъдат насочвани по напълно отделни маршрути и ще бъдат настанени в разделени зони по пътя към стадиона. Целта е да се избегне всякакъв пряк контакт между враждуващи агитки преди, по време и след футболната среща.