Мениджърът на Арсенал Микел Артета смята, че отборът му се е представил много добре на финала в Шампионската лига, загубен от Пари Сен Жермен след изпълнение на дузпи. Той допълни, че усеща болката в душата си, но е горд от футболистите, които са направили забележителен мач. Редовното време и продълженията приключиха без победител - 1:1, а при наказателните удари парижани триумфираха с 4:3.
Испанецът беше доста емоционален и започна пред медиите: „Много е трудно да се приеме. Когато играеш толкова стабилно и накрая изгубиш трофея при дузпите, това е тежко“.
На въпроса дали отборът му е трябвало да получи дузпа за фаул срещу Нони Мадуеке по време на продълженията, той добави: „Прегледах го отново и лесно може да бъде дузпа. Реферът взе това решение, взе друго при Москера и това е трудно”.
„Болка - това е. Когато си толкова близо в състезанието, а днес си на няколко дузпи от спечелването на най-голямото клубно футболно състезание, така трябва да се чувстваме“.
„Но болката е смесена с гордост. Това, което казах на играчите и щаба, е, че дори да им кажа милион пъти „благодаря“, това няма да е достатъчно. Не е защото спечелихме Висшата лига, нито защото играхме финала за Купата на лигата, нито защото играхме финала на Шампионската лига по начина, по който го направихме. Заради радостта и моментите, които преживяхме заедно всеки ден, и това е над всичко друго“.
Веднага след това дойде и въпросът дали скоро Арсенал отново ще стигне до финалния мач за европейската корона. „Не знам, ще трябва да го заслужим. Същият прогрес, който имахме през последните няколко години, ще трябва да го направим отново, а нивото се повишава всеки сезон. Имахме невероятно пътешествие. Не сме загубили нито един мач в турнира, но реалността е, че когато нещо трябваше да се случи по наш начин, особено в наказателните полета с дузпата, която беше отсъдена срещу Москера, дузпата за Мадуеке и дузпите, тези разлики не бяха в наша полза“.
Снимка: БГНЕС








Финансов успех за 3 зодии на 25 юни 2026 г.
Йотова: Българската екзархия има бъдеще с общите ни усилия за родовата памет
Произведени в САЩ ракети "Ръждясал кинжал" поразиха руски завод
ООН: Израел продължава да извършва геноцид, като атакува деца в Газа
ВАС: Шефът на НДК Андрияна Татарова сключила договор със сина си
Как проблемите на Стармър, Макрон и Мерц влияят на политиката към Украйна
Банан на колела е най-спираната за проверка кола
Над милион км без сериозни повреди - този път с MINI Cooper
Audi A3 получи двойно по-голям пробег на ток
Акционери в Nissan искат Карлос Гон обратно начело
Джош Хокит: Ако бях казал това в NFL, вече нямаше да имам работа
KWU SENSHI Световна купа за аматьори с трето издание през юли
Кетлен Виейра подписа с PFL
Голям шампион: Не отписвайте Конър Макгрегър срещу Холоуей
Аспекти на логопедичната рехабилитация при тумори на глава и шия
6 ползи от хапването на череши
Как безопасно да постигнем равномерен тен през лятото?
Какво да ядем при подуване на корема?
Коментари
Напиши коментар14:20 | 31 май 2026 г.
13:57 | 31 май 2026 г.
13:23 | 31 май 2026 г.
12:56 | 31 май 2026 г.
12:54 | 31 май 2026 г.
12:49 | 31 май 2026 г.
12:48 | 31 май 2026 г.
12:46 | 31 май 2026 г.
12:45 | 31 май 2026 г.
12:43 | 31 май 2026 г.
Напиши коментар