Английският шампион Арсенал води преговори с Лестър Сити за привличането на един от най-обещаващите млади таланти в английския футбол – Джереми Монга, съобщава Sky Sports.

17-годишният футболист, който ще навърши пълнолетие на 10 юли, първоначално се очакваше да подпише първия си професионален договор с Лестър това лято. Силното му развитие през последната година обаче привлече интереса на няколко клуба от Висшата лига, като според Sky Sports именно Арсенал е фаворит за подписа му. Самият Монга също предпочита да продължи кариерата си в Лондон.

По информация на медията преговорите между двата клуба вървят в положителна посока и има оптимизъм, че сделката ще бъде финализирана без намесата на трибунал. До подобна процедура се стига, когато клубовете не успеят да се разберат за компенсацията, която новият отбор трябва да плати за млад футболист.

В момента Монга е оценяван на около 15 милиона евро. Талантливият нападател вече има десет мача за националния отбор на Англия до 19 години.