Патрис Евро още не знае дали ще остане в Манчестър Юнайтед през следващия сезон или не, като това ще стане ясно след края на кампанията.

Бъдещето на французина отдавна е предмет на спекулации, след като клубът бе свързван с футболисти като Лейтън Бейнс и Фабио Коентрао. Въпреки че още през февруари Евра натрупа достатъчен брой мачове, за да бъде задействана опцията за удължаването на договора му с още един сезон, това все още не се е случило.

„До две седмици ще реша какво ще правя. Има много слухове, които естествено влияят. На този етап не съм решил нищо. Агентът ми ще се срещна с Манчестър Юнайтед и ще видим какво ще стане“ заяви играчът пред „Манчестър Ивнинг Нюз“.

„Всеки знае колко много обичам този клуб, така че положението ми наистина е трудно. След края на сезона ще обявя дали оставам или напускам“ добави Евра, който е свързван с Монако и ПСЖ. Иначе според него критиките към отбора през този сезон са напълно заклужени.

„Кампанията бе пълна катастрофа. Не играхме добре, загубихме глупави мачове и критиките са закономерни. Когато погледна класирането усещам огромно разочарование и просто искам този сезон да бъде забравен по-бързо. Може би ни липсваше увереност. Всеки футболист трябва да поеме своята отговорност, защото определено се провалихме“ изтъкна той.