Мениджърът на Манчестър Юнайтед Луис ван Гаал разкритикува програмата на английската Висша лига. Два дни след мачовете на 26 декември елитните отбори отново ще трябва да мерят сили, а за капак има кръг и на 1 януари.
"Във Висшата лига нищо не е лесно и това се видя от мача на Ливърпул, който страдаше 85 минути срещу Стоук Сити. Всеки мач е труден. Висшата лига е вълнуваща, защото нищо не се знае до последно", каза ван Гаал, цитиран в официалната страница на Юнайтед в интернет.
"Има атмосфера на стадионите, феновете винаги подкрепят своите отбори до самия край и това е фантастично. Затова исках да работя във Висшата лига", продължи холандецът, който коментира сгъстеният график през декември.
"Не мога да променя програмата на Висшата лига и не смятам, че тя е добра за футболистите, които ще трябва да играят два пъти в рамките на два дни. Ние също имаме семейства. Аз също имам съпруга, деца и внуци. И не мога да ги видя по Коледа заради програмата."
"Не съм щастлив от програмата. Но аз винаги съм искал да работя във Висшата лига, затова трябва да се адаптирам и ще го направя."
Холандецът все пак намери и позитиви в сгъстения цикъл през декември. Според него това ще направи играчите му още по-добри.
"Не може да кажете, че Челси не е свикнал да играе едновременно в Шампионската лига и Висшата лига, както за ФА Къп и Лига Европа. Те са свикнали с това."
"Когато си предизвикан през целия сезон, ти ставаш по-добър. Ние трябва да тренираме, за да станем по-добри. Много по-лесно е, когато играеш мачове срещу топ-противници", допълни специалистът.







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
България разчита на НАТО, но трябва да засили собствената си сигурност, предупреди експерт
КЗК разкри картел при 11 обществени поръчки за строителна техника
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментар21:40 | 1 дек 2014 г.
21:33 | 1 дек 2014 г.
16:06 | 1 дек 2014 г.
15:49 | 1 дек 2014 г.
15:47 | 1 дек 2014 г.
14:53 | 1 дек 2014 г.
14:22 | 1 дек 2014 г.
14:10 | 1 дек 2014 г.
14:01 | 1 дек 2014 г.
Напиши коментар