Манчестър Юнайтед беше готов да позлати Томас Мюлер през лятото и да превърне офанзивния полузащитник на Байерн Мюнхен в най-скъпия футболист в света, но се оказа, че германецът е бил набелязан преди 16 години още от сър Алекс Фъргюсън.
Великият шотландец разкрива това в новата си автобиографична книга Leading: "Когато чухме за него, Томас Мюлер беше 10-годишен, който играеше за аматьорски отбор извън Мюнхен. Ние отидохме да го наблюдаваме, но на следващия ден той избра да отиде в Байерн Мюнхен", разкрива Фърги.
Сър Алекс разкрива и за други големи футболисти, които е изпуснал поради различни причини: "Искахме бразилеца Роналдо от Крузейро през 1994 година, но не получихме разрешение за издаване на работна виза". Така Феномена отиде в ПСВ Айндховен, а после в Барселона.
"През 2003 година гледах мач на Петер Чех, играха Рен и Оксер. Казахме си, че Петер все още е млад за здравеняците във Висшата лига. После той отиде в Челси и в следващите 10 години запази 220 сухи мрежи".
Дидие Дрогба и Серхио Агуеро са други двама големи футболисти, които Фъргюсън не е успял да докара на стадион "Олд Трафорд", признава самият той.







Могат ли иранските подводници да застрашат ВМС на САЩ?
В "България сутрин" на 16 май от 09:30 часа: Най-модерният грим за баловете тази година
6 китайски зодии с огромен късмет и успех на 16 май 2026
Войната на пътя: 146 загинали и 2437 ранени в катастрофи от началото на 2026 г.
DARA ще пее под №12 на финала на "Евровизия" утре
Летището в Хелзинки спря работа за три часа поради заплаха от дронове
Двама нови депутати от "Прогресивна България" положиха клетва
Руското МВнР: Западът използва балтийските страни като плацдарм за тренировки по възпиране на Москва
Какви слабости крие Toyota RAV4 (XA40)
Euro NCAP алармира за опасен дефект в популярен китайски модел
Таен код в Dacia спасява човешки животи
Mercedes вкарва над 144 000 автомобила в сервизите заради гаснещи табла
Джай Опетая ще се бие за титлата на WBC това лято
Ронда Рoузи: "Настроена съм единствено за победа!"
Джина Карано: "Много ми липсваха битките!"
Франсис Нгану: Нямам какво да доказвам в двубой с Фелипе Линс
Лазаркиня или миризливо еньовче — ароматният горски лечител
Инфекции на пикочните пътища при жени
Нов подход усилва противотуморното действие на NK клетките
Изследване на метилмалонова киселина – кога насочва към дефицит на витамин B12?
Коментари
Напиши коментар15:19 | 23 сеп 2015 г.
15:08 | 23 сеп 2015 г.
15:01 | 23 сеп 2015 г.
14:26 | 23 сеп 2015 г.
14:22 | 23 сеп 2015 г.
14:20 | 23 сеп 2015 г.
14:13 | 23 сеп 2015 г.
14:06 | 23 сеп 2015 г.
13:33 | 23 сеп 2015 г.
13:33 | 23 сеп 2015 г.
Напиши коментар