Манчестър Юнайтед елиминира Ипсуич с 3:0 в среща от третия кръг на Кепитъл Уан Къп, играна на стадион "Олд Трафорд".

Момчетата на Луис ван Гаал откриха резултата в средата на първото полувреме чрез Уейн Руни, който се пребори със защитата на противника слез разкошно подаване на Дейли Блинд.

Точно преди да изтече един час игра Юнайтед практически реши спора с още едно попадение, дело на Андреас Перейра от пряк свободен удар.

В добавеното време на срещата влезлият като резерва Антонио Марсиал оформи крайния резултат, получавайки подаване от друга резерва - Мемфис Депай.

Още в самото начало Перейра можеше да открие резултата, засичайки от движение, но топката срещна гредата, а след това съдийската бригада маркира положение на засада. Перера се пробва отново, но стражът на гостите улови.

Малко след това се стигна до доста дискусионен момент, защото Антонио Валенсия се опита да центрира и отблизо уцели ръката на Коук в наказателното поле, но реферът не посочи бялата точка.

В средата на първото полувреме Манчестър Юнайтед откри резултата. Дейли Блинд намери Уейн Руни с прекрасен дълъг пас. Капитанът се пребори със защитата на гостите, навлезе на добра позиция и матира вратаря с удар по земя.

Малко по-късно Блинд хвърли 60-метров пас, този път за Андер Ерера. Испанецът не направи най-доброто спиране и подари кълбото на Биалковски. За кратко играта пък беше спряна, защото топката се спука и реферът нареди нейната смяна...

Преди да изтече половин час игра Хуан Мата пробва рефлекса на Биалковски след подаване на Маруан Фелаини, но вратарят се справи отлично.

Към края на първото полувреме гостите показаха зъби, когато Томи Оар стреля от дистанция и кълбото профуча покрай вратата на "червените дяволи".

След подновяването на играта гостите създадоха смут в наказателното поле на именития си противник, когато Макголдрик центрира прострелно отдясно, но никой не засече топката в малкото наказателно поле. На отсрещната врата Биалковски парира снаряд на Антонио Валенсия.

Преди да изтече един час игра "червените дяволи" удвоиха преднината си. Хуан Мата спечели пряк свободен удар и нагърбилия се с изпълнението Андреас Перейра не сбърка, намирайки десния ъгъл на вратата.

В средата на втората част Мата стреля точно под напречната греда, но вратарят на гостите спаси. Появилият се като смяна Антонио Марсиал пробва късмета си, но би покрай левия страничен стълб.

Перейра можеше да вкара втория си гол в мача в 87-ата минута, но неговият удар от движение беше спасен от Биалковски.

В 92-та минута Манчестър Юнайтед направи победата си още по-изразителна. Бастиан Швайнщайгер разтегли към Мемфис Депай, който свали с гърди към Марсиал и французинът вкара в долния десен ъгъл.

Манчестър Юнайтед - Ипсуич 3:0

1:0  Уейн Руни - 23'
2:0  Андреас Перейра - 60'
3:0  Антони Марсиал - 92'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг (Джоунс - 70'), Блинд, Йънг, Валенсия, Швайнщайгер, Ерера, Мата (Марсиал - 70'), Перейра, Руни (Мемфис - 81'), Фелаини

Ипсуич: Биалковски, Маларчик, Йорвет, Емануел, Пар, Таб (Туре - 75'), Коук, Бру, Оар, Макголдрик (Сиърс - 61'), Мърфи (Питман - 61')