ЦСКА Москва и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в неособено привлекателен мач от група "В" на Шампионската лига, игран на стадион "Арена Химки".

Четвърт час след началото вратарят на гостуващия тим Давид Де Хеа спаси битата от Ерьоменко дузпа, но Сейду Думбия се оказа най-находчив и направи успешна добавка.

Дълго време англичаните нямаха ясна идея какво правят по терена, но в средата на второто полувреме изравниха чрез Антони Марсиал, който вкара от десетина метра с глава след центриране на Антонио Валенсия.

Така двата отбора събраха по четири точки и делят второто място. Лидер е Волфсбург с шест пункта, а ПСВ Айндховен е на дъното с три точки.

Точно преди да изтече четвърт час игра Марио Фернандес стреля мощно и Давид Де Хеа спаси, но реферът посочи бялата точка. Повторенията показаха, че Антонио Марсиал докосва топката с ръка при финта на Фернандес.

За да бъде драмата пълна, застаналият зад бялата точка Роман Ерьоменко пропусна. Де Хеа докосна топката, която се отби в гредата, но попадна у Сейду Думбия и нападателят реализира отблизо.

"Червените дяволи" така и не успяха да намерят подобаващ бърз отговор и макар да задържаха топката, нямаха ясна представа какво точно да правят с нея.

Преди да измине един час игра Де Хеа спаси сигурно попадение след добра акция на руснаците. Ахмед Муса отправи техничен параболичен удар от двайсетина метра, но испанецът спаси атрактивно с една ръка.

След почивката гостите продължаваха да изпитват сериозни трудности със завършващия пас и въпреки наложената по-висока скорост, ЦСКА не бе застрашен.

Малко преди да изтече един час игра Андер Ерера центрира към Уейн Руни, който отклони с глава, но право в ръцете на Акинфеев. Малко по-късно младият Джеси Лингард проби отляво, но отправи много слаб шут по трева.

В 65-ата минута Манчестър Юнайтед все пак стигна до изравнителен гол. Антонио Валенсия центрира отдясно към точката на дузпата, където Антони Марсиал нанесе удар с глава. Топката се отби в левия страничен стълб и влетя в мрежата.

Попадението не даде желания импулс на "червените дяволи", които бяха все така безидейни в предни позиции. Към края Марсиал се опита да намери Фелаини с директно отиграване от въздуха, но без успех.

ЦСКА Москва - Манчестър Юнайтед 1:1

1:0 Сейду Думбия - 15'
1:1 Антони Марсиал - 65'

Пропусната дузпа: Ерьоменко (ЦСКА Москва) - 15'

ЦСКА Москва: Акинфеев, Игнашевич, Фернандес, В. Березуцки (А. Березуцки - 42'), Шенников, Вернблуум, Тошич, Ерьоменко (Панченко - 83'), Муса, Дзагоев (Кауна - 87'), Думбия

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Рохо (Блинд - 63'), Валенсия, Швайнщайгер (Фелаини - 46'), Шнайдерлен, Лингард (Мемфис Депай - 80'), Ерера, Марсиал, Руни