Тотнъм разби Манчестър Юнайтед с 3:0 на своя стадион "Уайт Харт Лейн" в среща от 33-тия кръг на английската Висша лига. Головете за "шпорите" паднаха през второто полувреме, а точни за домакините бяха Деле Али(70'), Тоби Алдервейрелд(74') и Ерик Ламела(75').

През първото полувреме връх взе тактическото надлъгване между двамата треньори и чисти положения за гол липсваха.

Тотнъм нанесе своя удар само за 5 минути през втората част. Първо в 70-тата минута Деле Али даде аванс на домакините след асистенция на Кристиян Ериксен. Четири минути по-късно Алдервейрелд засече с глава центриране на Ламела и удвои преднината на своите, а само 60 секунди по-късно "шпорите" вече водеха с 3:0. Голът този път бе дело на Ерик Ламела.

С победата Тотнъм събра 65 точки и остава на второто място на 7 пункта зад Лестър. Юнайтед също запазва своето пето място, но вече изоставането от Манчестър Сити е 4 точки.

Гостите влязоха по-добре в двубоя и в първите десет минути се настаниха трайно в половината на Тотнъм, но положения за гол липсваха.

Първата ситуация пред вратата на Манчестър Юнайтед дойде в 17-тата минута, когато Дани Роуз центрира в наказателното към Хари Кейн, но Крис Смолинг се намеси ключово и изчисти топката в корнер.

Малко по-късно Ериксен опита да изненада Давид де Хеа с изстрел от около 25 метра, но топката профуча встрани от вратата.

Ерик Ламела изпусна най-чистото положение за "шпорите" в 28-та минута. Той получи страхотен пас от Ериксен, който го остави очи в очи с Де Хеа и стреля с глава, но не уцели вратата и топката излезе в аут.

В следващите десет минути играта се поуспокои и положения пред двете врати липсваха.

До края на първата част Тотнъм получи възможност да изпълни пряк свободен удар, но изпълнението на Ериксен не представляваше опасност за вратата на "червените дяволи".

Пет минути след началото на второто полувреме отново Ериксен опита изстрел от далечна дистанция, но Давид де Хеа спаси за пореден път.

Антони Марсиал се отличи с прекрасен самостоятелен пробив в 62-рата минута и след като навърза двама от защитниците на "шпорите" се озова на стрелкова позици, но Юго Лорис успя да се справи и изби топката.

Малко след това най-активният играч в състава на домакините Дани Роуз имаше отлична възможност да центрира остро в наказателното поле, но след рикошет топката попадна в ръцете на Де Хеа.

Така се стигна до 70-тата минута, когато Тотнъм откри резултата на "Уайт Харт Лейн". Кристиян Ериксен получи топката от Хари Кейн и с едно докосване изведе Деле Али сам срещу вратаря. Младокът хладнокръвно преодоля Давид де Хеа и даде аванс на своя отбор!

Пет минути по-късно Тотнъм вече водеше с 3:0. Първо Тоби Алдервейрелд засече с глава центриране на Ерик Ламела, а само минута след това самият Ламела покачи на 3:0 с техничен удар покрай вратаря.

До края на срещата гол не падна и Тотнъм спечели мача с 3:0.

Тотнъм - Манчестър Юнайтед 3:0

1:0 Деле Али - 70'
2:0 Тоби Алдервейрелд - 74'
3:0 Ерик Ламела - 75'

Тотнъм: Лорис, Уолкър, Роуз, Алдервейрелд, Вертонген, Ламела (Шадли - 87'), Дайър, Дембеле, Али (Мейсън - 90'), Ериксен, Кейн (Мин Сон - 89')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Рохо, Смолинг, Блинд, Фосу-Менса (Дармиан - 68'), Хуан Мата (Депай - 76'), Марсиал, Карик, Шнайдерлин, Лингард, Рашфорд (Йънг - 46')

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/y1SdoElbzqk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>