Уотфорд тресна с 3:1 Манчестър Юнайтед и записа велика победа в петия кръг на Висшата лига. Головете за "стършелите" във вратата на "червените дяволи" набутаха 1:0 Капу (33), Зунига (83) и Дийни (94-дузпа), точен за гостите бе Рашфорд (62).
Така Юнайтед продължава да затъва и записа трета поредна загуба след издънките срещу Ман Сити за първенство и Фейенорд за Лига Европа. След това поражение момчетата на Жозе Моуриньо вече изостават на цели шест точки от Сити и първото място.
Уотфорд пък продължава да е в средата на класирането. Като цяло "стършелите" надиграха именитите си гости, изиграха тактически правилно мача и в крайна сметка заслужено си взеха победата и трите точки.
От своя страна Юнайтед за пореден път тотално разочарова през последните седмици и записа пореден срамен резултат под ръководството на Жозе Моуриньо.
"Стършелите" от Уотфорд започнаха много здраво мача и в първоначалните минути притиснаха гостите от Юнайтед. Домакините можеха да вкарат още в 10-ата минута, когато удар на Себастиан Прьодл профуча до гредата. Малко по-късно с пропуск се отчете и Одион Игало.
Това бяха силните моменти на Уотфорд, но така и не се стегна до попадение. Постепенно гостите живнаха, изнесоха играта в по-предни позиции и дори можеха да опънат мрежата, но Ибра пропусна. Следващите минути отново бяха за Уотфорд, но последователно Продъл и Игало изпуснаха уникални шансове.
В 17-ата минута Дийни се извиси в наказателното поле на "червените дяволи" и стреля с глава, но Де Хея спаси. Пет минути по-късно дойде и най-чистото положение за Юнайтед. Тогава Ибрахимович, Руни и Рашфорд разцъкаха майсторски, след което Ибра стреля от границата на пеналта, но до гредата.
След половин час игра Погба тресна напречната греда, но три минути по-късно домакините отвърнаха на този удар и вкараха. Бритос отне топката от Марсиал, който остана да лежи на земята, след което Янмаат намери Капу в наказателното поле и той с премерен удар направи 1:0.
Гостите скочиха на реферите и искаха нарушение на Бритос срещу Марсиал, но такова не бе отсъдено и Уотфорд дръпна в резултата. До края на полувремето "червените дяволи" натиснаха здраво, но Ибрахимович и Рашфорд пропуснаха изгодни ситуации.
Второто полувреме започна с шанс за Юнайтед, но Ашли Йънг се засуети в наказателното поле на Уотфорд и бе блокиран. Последваха спокойно минути, в които действията се развиваха основно в средата на терена. След час игра Нордин Амрабат се подигра със защитата на гостите, но от чиста позиция стреля в аут.
Три минути по-късно Юнайтед изравни. Маркъс Рашфорд направи двойно с Ибрахимович, след което топката рикошира в тялото на Бехрами и се върна в Рашфорд, който отблизо опъна мрежата за 1:1. В следващите минути гостите натиснаха, но записаха пропуски чрез Златан Ибрахимович и Пол Погба.
Така се стигна до 83-ата минута, когато Уотфорд си върна преднината. Перейра бе изведен много добре отдясно, след което пусна към резервата Зунига, който стреля в далечния ъгъл и с първото си докосване в мача направи 2:1. Това обаче не бе всичко. В продължението на мача домакините си спечелиха дузпа за нарушение на Фелаини срещу Сунига и Дийни вкара от бялата точка за крайното 3:1.
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 3:1
Голмайстори:
1:0 Капу (33)
1:1 Рашфорд (62)
2:1 Зунига (83)
3:1 Дийни (94-дузпа)
Уотфорд: Гомеш, Каткарт, Прьодъл, Бритос, Янмаат, Перейра, Бехрами, Капу, Холебас, Дийни, Игало
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Смолинг, Байи, Шоу, Погба, Фелаини, Рашфорд, Рууни, Марсиал, Ибрахимович







Как зехтинът влияе на кръвното ни налягане
Най-лесните бананови палачинки (РЕЦЕПТА)
Унищожават природен феномен - кой и защо пресушава Клептуза?
Еврото, цените и властта: Накъде върви държавната намеса?
Сериалът "Тед Ласо" променил живота на Хада Уодингам
Как да изградим увереност?
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар22:15 | 18 сеп 2016 г.
20:57 | 18 сеп 2016 г.
19:50 | 18 сеп 2016 г.
19:49 | 18 сеп 2016 г.
19:33 | 18 сеп 2016 г.
19:33 | 18 сеп 2016 г.
19:31 | 18 сеп 2016 г.
19:28 | 18 сеп 2016 г.
19:17 | 18 сеп 2016 г.
19:16 | 18 сеп 2016 г.
Напиши коментар