Легендата на Манчестър Юнайтед Райън Гигс разкри, че потърсил помощта на психиатър, за да преодолее раздялата си с клуба.
"Целият ми живот беше белязан от тези 28 години, в които бях част от Манчестър Юнайтед. Преди последната ми година в клуба, аз започнах да осъзнавам необходимостта да бъда подготвен за промените в живота ми след края на престоя ми в Юнайтед. Знаех, че в психологически план ще ми бъде много трудно", коментира уелсецът.
"Когато периодът от моя живот като играч и след това като треньор на Манчестър Юнайтед приключи миналото лято, се оказах във важен етап на промяна. Реших да посетя психиатър, за да разбера как да се справя по най-добрия начин. Животът ни във футбола започва от детството и завършва в етап, в който сме зрели хора. Когато не знаем нищо за живота извън футбола. "Институционализиран" - това е терминът, който бих използвал за периода си в Манчестър Юнайтед."
"Всичко започна от 14-ата ми година и продължи до 42-ата. Някои предложени идеи в срещите с психиатър ми помогнаха да се адаптирам към новия живот извън Юнайтед. Той ме посъветва да остана близо до играта и да съм постоянно зает. Затова отидох на Евро 2016 във Франция и после на футзал-турнир в Индия."
"Стив Брус и Райън Робсън ми бяха казали докато бях тийнейджър, че кариерата ми на футболист ще мине като миг и после няма да знам какво да правя. Тогава не обърнах внимание на думите им, но те се оказаха прави. Хората говорят за високите ни заплати и за липсата на проблемите на обикновените хора, но това не ни прави имунизирани."
"Истината е, че аз никога не се наслаждавах на мачовете ни, защото залогът да играеш за Манчестър Юнайтед беше прекалено голям. Стресът беше огромен. Не бях достатъчно мъдър, за да се отпусна и да се наслаждавам на нещата. Обичах тренировките. те бяха много интензивни, но го нямаше напрежението от официалния мач. Чувствах се безполезен, когато бях контузен, или не играех добре", написа Гигс в своята рубрика за вестник The Telegraph.







Радев: Държавата няма да се меси в цените
Отличиха най-активните студенти в първото издание на SkillUp Arena в УЗФ
Обедна емисия
Защо не са изстреляни ракети срещу градушката в Сливенско?
Катастрофа на "Цариградско шосе" в София, има задръстване СНИМКИ
Kaizen Gaming обедини 237 доброволци за участие в екологични и обществени инициативи
Бивш шеф на ЦРУ: Контролирайки Ормузкия проток, Иран ни държи заложници
На косъм: Откриха бомба под кола в село Говедарци
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Subaru отива на съд заради фабричен дефект
Революция в прегледите - ЕС взима мерки срещу старите автомобили
Chery се връща към това, от което VW се отказа
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Онкохирургът д-р Ваня Митова беше удостоена с отличието „Знакова личност"
Проф. Иван Дечев: Еректилната дисфункция може да бъде първият сигнал за сърдечно-съдови заболявания
5 тихи симптома в краката, които никога не бива да игнорирате
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
Коментари
Напиши коментар16:13 | 9 май 2017 г.
05:23 | 7 май 2017 г.
20:36 | 6 май 2017 г.
20:09 | 6 май 2017 г.
19:47 | 6 май 2017 г.
18:45 | 6 май 2017 г.
17:45 | 6 май 2017 г.
16:57 | 6 май 2017 г.
15:13 | 6 май 2017 г.
Напиши коментар