Манчестър Юнайтед победи с 1:0 у дома Тотнъм и продължава битката с градския си съперник Сити за титлата в Англия. Резервата Антъни Марсиал вкара единственият гол в 82-та минута на мача, който ще се запомни с непрестанния валеж и малкото положения през първото полувреме.
В крайна сметка успехът беше много важен за хората на Жозе Моуриньо. С него “червените дяволи” взеха превес пред Тотнъм в класирането и са на второ място с 23 точки. С три повече от “шпорите” и на две пред Манчестър Сити. “Гражданите” обаче гостуват по-късно на Уест Бромич.
Жозе Моуриньо изненада със схемата си на игра, като заложи на 3-5-2, а в центъра на защитата се завърна Ерик Байли. Гостите от Лондон пък бяха без голямата си звезда Хари Кейн, който е контузен. В негово отсъствие “шпорите” играха през по-голямата част от мача без типичен централен нападател, но това като цяло не се отрази на играта им.
Първото полувреме бе скучновато, без особени положения и пред двете врати. Все пак в края Де Хеа спаси удар на Дайър след разбъркване от ъглов удар. Испанецът обаче не се затрудни като цяло с изстрела.
Второто полувреме започна с натиск на Юнайтед, като още в 55-та минута Мхитарян пробва нервите на Лорис с далечен удар. Последваха много силни минути за “червените дяволи”, а пред вратата на лондончани стана горещо. Рашфорд можеше да отбележи на празна врата отблизо, но в последния момент бе изпреварен от Бен Дейвис. Малко след това положение се откри и пред Ромелу Лукаку, който пропусна. В 65-та минута пък мощен удар удар на Антонио Валенсия профуча на сантиметри от гредата.
В 77-та минута страхотен шанс за гол имаше Тотнъм. Кристиян Ериксен намери с прекрасен пас зад защитата на домакините Деле Али, който обаче не успя да засече добре топката и тя мина встрани от гредата.
Отговорът на Юнайтед беше категоричен. В 79-та минута Лукаку нацели гредата, след като надскочи сънародника си Алдервайрелд след центриране отдясно и насочи топката към обратния ъгъл. Белгиецът обаче нямаше късмет.
Замръзналите трибуни на “Олд Трафорд” избухнаха в 82-та минута. Де Хея вкара топката в игра след шут от аут, Лукаку изведе с глава влезлия преди минути Антъни Марсиал, който пък сам срещу Юго Лорис вкара за 1:0. Това бе 4-ти гол на французина, след като е влязъл като резерва и общо 7-ми за футболист на “червените дяволи” от пейката. В 90-та минута друга резерва Джеси Лингард можеше да реши всичко, след като остана сам срещу Лорис, но притиснат от Ериксен стреля много неточно.
Манчестър Юнайтед - Тотнъм 1:0
1:0 Антъни Марсиал 82'
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Байи, Валенсия, Джоунс, Смолинг, Йънг (90 - Ерера), Ерера, Матич, Мхитарян (65 - Лингард), Лукаку, Рашфорд (70 - Марсиал)
Тотнъм: Лорис, Орие, Дейвис, Алдервейрелд, Вертонген, Дайър, Уинкс, Ериксен, Али, Сисоко (62 - Дембеле), Сон (62 - Йоренте)







Нов циклон към България: Очакват се проливни валежи и мощни гръмотевични бури
Прокурорската колегия образува дисциплинарно производство срещу Емилия Русинова, отказа срещу Сарафов
След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Прокурорската колегия образува дисциплинарка срещу Русинова, а срещу Сарафов - не
Скоростта на вятъра в Русе е достигнала до 86 км/ч
Кабинетът освобождава ген. Любомир Монов
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар16:56 | 28 окт 2017 г.
16:50 | 28 окт 2017 г.
16:46 | 28 окт 2017 г.
16:44 | 28 окт 2017 г.
16:43 | 28 окт 2017 г.
16:42 | 28 окт 2017 г.
16:41 | 28 окт 2017 г.
16:40 | 28 окт 2017 г.
16:40 | 28 окт 2017 г.
16:39 | 28 окт 2017 г.
Напиши коментар