Манчестър Юнайтед и Лестър завършиха наравно 2:2 в двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Кинг Пауър".

Футболистите на мениджъра Жозе Моуриньо изпуснаха победата, след като допуснаха изравнителен гол в добавеното време на срещата и то в момент, когато домакините бяха с 10 души на терена.

След този мач Юнайтед продължава да е на 2-ото място с актив от 42 точки и вече са цели 13 пункта по-малко от градския съперник Сити. Лестър пък е 8-и с 27 точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_g0nJNh2kTk" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Още във 2-ата минута гостите можеха да открият резултата. Крис Смолинг засече центрираната топка в наказателното поле, но хубавият му удар с глава премина малко над напречната греда.

В 11-ата минута Джеси Лингард отправи хитър пас към Ромелу Лукаку, но Каспар Шмайхел демонстрира страхотно внимание и предотврати опасността.

В 16-ата минута Демарай Грей достави хубаво центриране в наказателното поле, но защитата на "червените дяволи" бе подготвена и не позволи да се стигне до опасност пред вратата на Давид Де Хеа.

Три минути по-късно Лукаку засече центриране в малкото наказателно поле и направи опит да направи странична ножица, но прати топката невероятно високо над напречната греда.

В 27-ата минута Джейми Варди направи резултата 1:0. Силно изчистена топка попадна в краката на Рияд Марез. Халфът изчака точния момент и изведе Варди, който демонстрира хладнокръвие срещу Де Хеа и успя да отбележи.

Футболистите на Юнайтед се опитаха да отвърнат на удара в 35-ата минута. Пол Погба опита да изненада Каспер Шмайхел с мощен удар, на който обаче липсваше точност и топката профуча много встрани от дясната греда.

В 40-ата минута резултатът стана 1:1. Хуан Мата се оказа на правилното място след разбъркване в наказателното поле. Испанецът нацели топката и я прати в десния ъгъл на Шмайхел.

След гола на Юнайтед футболистите на Лестър се настаниха дълготрайно в половината на гостите и на няколко пъти създадоха проблеми на Де Хеа, но първото полувреме приключи при резултат 1:1.

През втората част силните минути за "лисиците" продължиха. В 48-ата минута Марез завъртя обещаващо центриране от пряк свободен удар, но Смолинг се намеси и предотврати опасността.

В 54-ата минута Кристиан Фукс овладя центриране в наказателното поле и насочи удар към десния ъгъл, но Фил Джоунс реагира великолепно и блокира удара.

В ответната атака Марсиал се възползва от празното пространство пред себе си и отправи удар от наказателното поле, но топката мина малко над напречната греда.

В 60-ата мимута "червените дяволи" поведоха в резултата. Хуан Мата изпълни великолепно пряк свободен удар и порази горния десен ъгъл на Шмайхел.

След този гол футболистите на Юнайтед поеха инициативата и започнаха да владеят трайно топката, разигравайки я в средата на терена.

В 73-ата минута Джеси Лингард си изработи добро положение и стреля мощно отблизо, но опитът му се отби от дясната греда. Последва втори снаряд, но топката излетя над вратата.

Минута по-късно Даниел Амартей бе изгонен от игра, след като не прецени намесата си и получи втори жълт картон от съдията Джонатан Мос. Това успокои футболистите на Юнайтед и те продължиха да разиграват спокойно помежду си.

В 80-ата минута Маркъс Рашфорд се озова сам срещу вратаря, нагласи си топката, но Шмайхел се хвърли смело и отрази удара.

В добавеното време на двубоя Лестър изравни. Хари Магуайър достигна до перфектно подаване в наказателното поле и изстреля топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Лестър - Манчестър Юнайтед 2:2

Голмайстори: Джейми Варди (27), Хуан Мата (40, 60), Хари Магуайър (90+4)

Лестър: Шмайхел, Симсън (Амартей 57'), Морган, Магуайър, Фукс, Ндиди, Ибора (Оказаки 67'), Марез, Грей (Чилуел 80'), Олбрайтън, Варди
Мениджър: Клод Пюел

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Линдельоф, Смолинг, Джоунс, Йънг, Матич, Погба, Мата (Мхитарян 84'), Лингард (Ерера 76'), Марсиал (Рашфорд 71'), Лукаку
Мениджър: Жозе Моуриньо