Манчестър Юнайтед направи трето поредно реми във Висшата лига, след като този път врътна домакинско 0:0 срещу Саутхямптън в среща от 21-ия кръг, която се игра на "Олд Трафорд".

Като цяло домакините демонстрираха изключително голяма немощ в атакуващ план и отборът загуби точки в поредна среща от английския елит.

След равенството отборът на Моуриньо е 3-и в класирането с актив от 44 точки и така сдаде втората позиция в класирането.

Освен това отборът получи и още един голям удар, след като Ромелу Лукаку бе изведен на носилка в 14-ата минута след тежък удар в главата и със сигурност ще му трябва време да се възстанови.

Срещата започна активно за домакините, които имаха възможност да стигнат до попадение още в 4-ата минута.

Ударът с глава на Лукаку, който бе намерен перфектно от Мата в наказателното поле, обаче бе неточен.

Малко след това гостите също имаха чудесна възможност, но Де Хеа реагира страхотно сед удара на Уорд-Праус и го спаси.

В 8-ата минута целият "Олд Трафорд" изпадна в шок, след като Лукаку бе ударен от Хууд в задната част на главата и в последствие се наложи спешна намеса на медицински екип.

След няколко минутно преглеждане на ситуацията стрелецът бе изнесен на носилка.

Следващите минути не бяха особено интензивни, но в 23-ата минута Хоедт можеше да се разпише, но ударът му с глава от близка дистанция бе доста нескопосан.

Минути след това Мата отправи удар, който в крайна сметка не бе проблем за противниковата отбрана и вратаря им.

В последната минута от продължението на полувремето удар на Матич бе спасен от противниковия страж.

Броени минути след почивката Лонг бе на косъм да даде аванс на гостите, но Де Хеа спаси ефектно с крак и успя да прати топката над напречната греда.

В 64-ата минута Де Хеа се намеси добре и попречи на Йошида да засече една топка във вратата му.

Две минути по-късно Йънг бе близо до гол за домакините, но ударът му от фаул мина много близо покрай гредата.

През следващите минути гостите създадоха два добри шанса чрез Буфал и Тадич, но ги пропиляха.

До самия край на мача пък така и нямаше попадения, макар че и двата тима създадоха доста добри положения.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - САУТХЯМПТЪН 0:0

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Шоу, Джоунс, Линдельоф, Йънг, Погба, Матич, Мхитарян (66 - Марсиал), Лингард, Мата, Лукаку (14 - Рашфорд)

САУТХЯМПТЪН: Макарти, Йошида, Хууд, Стивънс, МакКуин, Ромеу, Буфал, Тадич (82 - Лемина), Хойберг, Уорд-Праус, Лонг (80 - Габиадини)