Саутхямптън и Манчестър Юнайтед врътнаха реми 2:2 на "Сейнт Мери" в среща от 14-ия кръг на Висшата лига.

По този начин "червените дяволи" продължават да нямат загуба при визита на този противник от 2003 година насам и от цели 11 мача във всички турнири.

"Светците" дръпнаха с два гола аванс след попадения на Армстронг и Соареш в 13-ата и 20-ата минути.

Гостуващият тим обаче изравни до почивката с попадения на Лукаку и Ерера в 33-ата и 39-ата минути.

След почивката нямаше повече голове и резултатът се запази, а след този мач Юнайтед е 7-и с 22 точки, докато домакините са 18-и с 9 точки.

Гостуващият тим можеше да стигне до попадение още в 3-ата минута, но ударът на Лукаку бе спасен от противниковия страж.

Последваха много силни минути за "светците" и в 13-ата те стигнаха до попадение с което откриха резултата в своя полза. Обафеми намери Армстронг и с хубав удар от наказателното поле прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.

Само седем минути след това Саутхямптън стигна и до второ попадение. Седрик Соареш шокира Де Хеа и след брилянтно изпълнение от фаул малко преди дъгата успя да удвои аванса на домакините, които от дълго време не познават вкуса на успеха.

За съжаление на "светците" техният противник бързо се върна в мача и в 33-ата минута Лукаку бе изведен от Рашфорд на точката на дузпата и с лекота намали.

Шест минути след това Ерера засече от малкото наказателно поле хубаво ниско центриране и изравни.

Като цяло второто полувреме не бе особено интересно и опасностите пред двете врати изобщо не бяха толкова много. Битката се водеше предимно около централния кръг, а двата тима сякаш не смееха да рискуват особено много.

В крайна сметка след почивката не паднаха повече голове и резултатът остана непроменен.

САУТХЯМПТЪН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:2
1:0 Армстронг 13