“Меденият месец” на Оле Гунар Солскяер начело на Манчестър Юнайтед поприключва и загубата с 1:2 от Уувърхемптън като гости бе поредното доказателство.

“Вълците” издебнаха противника си и с голове през второто полувреме на Раул Хименес (70) и Диого Жота (76) изковаха първия си полуфинал във ФА Къп от 1998 година насам. В добавеното време на срещата Маркъс Рашфорд върна един от головете, но това се оказа недостатъчно за “Червените дяволи”, за да продължат напред.

Условията на “Молиню” бяха тежки заради изсипалия се дъжд през деня, а домакините по-бързо се приспособиха към случилото се. Хората на Нуно Ешпирито Санто заеха изчакващата позиция и опитваха с бързите си контраатаки да наранят противника.

Играта през първата част бе изравнена, като и двата тима не направиха достатъчно пред противниковите врати, за да отбележат. И двата тима все пак имаха претенции за дузпа, главният рефер обаче подмина и двете ситуации с лека ръка.

В последните минути на първата част Диого Жота бе изведен сам срещу стража на гостите Ромеро, но аржентинецът успя да скъси ъгъла и да отрази.

Юнайтед започна по-активно втората част и в първите минути след подновяването на играта Рашфорд имаше добро положение да открие резултата, но капитанът на домакините Конър Коуди се намеси решаващо и предотврати опасността.

“Вълците” отговориха чрез Раул Хименес, чийто удар с глава бе отразен от Ромено. Аржентинецът не трепна и при далечен шут на Жоао Моутиньо малко по-късно.

Така се стигна до 70-та минута, когато Раул Хименес “взриви” трибуните. Моутиньо проби в наказателното поле и подаде към мексиканеца, който се пребори с няколко защитника на гостите и от сложна ситуация и с гръб към вратата стреля. Получи се много коварен удар, при който Ромеро нямаше никакви шансове, а Уулвс поведе - 1:0.

Малко след това домакините нанесоха и втория си удар. Уулвс организира страхотна контраатака, при която Диого Жота действа малко егоистично при ситуация трима на един. Португалецът стреля мощно в близкия ъгъл и направи 2:0.

Малко след това защитникът на гостите Тобиас Линдельов бе изгонен с директен червен картон, но главният рефер поправи решението си и му извади жълт, след като си послужи със системата за видеоповторения. “Червените дяволи” успяха много късно да се върнат в мача. Чак в 5-та минута на даденото продължение Маркъс Рашфорд получи добро подаване от Люк Шоу в наказателното поле и от точката на дузпата направи 1:2. За повече обаче хората на Оле нямаха време.

Уулвърхемптън - Манчестър Юнайтед 2:1

1:0 Раул Хименес 70'

2:0 Диого Жота 76’

2:1 Маркъс Рашфорд 90+5’

Уулвърхемптън: Руди, Сайс, Коуди, Боли, Дохърти, Дендонкър, Невеш, Моутиньо, Джони, Жота (87 - Траоре), Хименес (90 - Коща)

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Далот, Линдельоф, Смолинг, Шоу, Ерера (71 - Перейра), Матич (86 - Мата), Погба, Лингард (86 - МакТоминай), Рашфорд, Марсиал