Манчестър Юнайтед се срина при визитата си на „Молиню” на Уулвърхямптън и загуби гостуването си с 1:2.

Това стана в среща от 32-ия междинен кръг на Висшата лига, а след този мач „червените дяволи” са 5-и в класирането с 61 точки.

Домакините пък заемат 7-ата позиция с 47 точки.

Мактоминей откри за гостите още в 13-ата минута, но Жота изравни за домакините в 25-ата.

В 57-ата минута Юнайтед остана с човек по-малко на терена след втория жълт и червен картон на Йънг.

В 77-ата минута Смолинг си вкара нелеп автогол и донесе успеха на домакините.

Срещата започна доста добре за гостуващия тим и още в първите секунди Юнайтед успя да нанесе първия точен удар в мача.

Лингард отправи тупалка към вратата на противниковия тим, а в крайна сметка стражът на „вълците” не се затрудни особено и улови топката.

В 5-ата минута Лукаку можеше да се разпише, но ударът му с глава бе уловен от вратаря на домакините и така той пропусна добър шанс.

Все пак обаче по-добрия старт на Юнайтед даде резултат и в 13-ата минута Мактоминей успя да се разпише.

Халфът бе намерен добре от Фред и с удар по диагонала в наказателното поле даде аванс на своя тим в резултата.

Минути след това Лингард имаше чудесен шанс да удвои аванса на гостите, но ударът му с глава бе спасен от стража на домакините.

В 25-ата минута Жота бе изведен зад отбраната на гостуващия тим от Хименес и в крайна сметка успя да изравни.

Той успя да стреля покрай Де Хеа и не му даде шансове да реагира.

Малко след това домакините можеха да стигнат и до пълен обрат, но ударът на Дендонкер от 5-6 метра премина над вратата.

До почивката така и нямаше повече попадения и резултатът се запази.

Второто полувреме започна с добро темпо и десетина минути след подновяването на играта Мактоминей с глава бе на косъм да вкара второто си попадение в мача, но Патрисио направи блестящо спасяване.

В 57-ата минута гостите получиха жесток удар, след като Йънг бе изгонен след втори жълт и червен картон заради грубо влизане в краката на противник.

Численото предимство на домакините си каза думата и те понатиснаха своя противник през следващите минути.

В 77-ата минута Смолинг си вкара автогол и така „вълците” стигнаха до така желания пълен обрат в мача.

При опита да изчисти една топка, при едно центриране, бранителят я прати в грешната врата, а до самия край на мача нямаше повече попадения.

УУЛВЪРХЯМПТЪН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1
0:1 Мактоминей 13