Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа в предсезонното си турне в Австралия, след като се наложи с 4:0 над Лийдс Юнайтед.

В Пърт "червените дяволи" рано взеха солиден аванс от два гола. В седмата минута Пол Погба пусна извеждащ пас към новото попълнение Аарън-Уан Бисака, който намери с ниско центриране младия Мейсън Грийнууд и той от близка дистанция откри резултата.

Двадесет минути по-късно Маркъс Рашфорд удвои преднината на Манчестър.

Другите две попадения за 20-кратните шампиони на Англия паднаха след почивката, когато мениджърът Оле Гунар Солскяер пусна изцяло нов състав.

В 51-вата минута Фил Джоунс вкара за 3:0, а крайното 4:0 бе оформено от Антони Марсиал от дузпа в 69-ата минута.

Следващата проверка на Манчестър Юнайтед е на 20 юли срещу италианския Интер.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/zzS68eoJGKU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Манчестър Юнайтед - Лийдс Юнайтед 4:0

Голмайстори: 1:0 Грийнууд (7), 2:0 Рашфорд (27), 3:0 Джоунс (51), 4:0 Марсиал (69-д)

Ман. Юнайтед (първо полувреме): Ромеро; Уан-Бисака, Линдельоф, Байи, Рохо; МакТоминей, Погба, Грийнууд; Мата, Джеймс; Рашфорд

Ман. Юнайтед (второ полувреме): Перейра; Далот, Смолинг, Джоунс, Йънг; Матич, Андреас, Чонг; Лингард, Гомес; Марсиал

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fmanchesterunited%2Fposts%2F10156714211062746%3A0&width=500" width="500" height="594" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media"></iframe>