Пред погледа на легендите Сър Алекс Фъргюсън и Денис Лоу, Лийдс срази Салфорд Сити с 3:0 в мач от  1-ия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Мачът предизвика сериозен интерес, тъй като Пол Скоулс, Ники Бът, Фил и Гари Невил от знаменитото поколение на Манчестър Юнайтед от 1992-а година, притежават част от Салфорд Сити и повечето от тях също гледаха мача.

Тимът прогресира и от този сезон за първи път се подвизава в професионалния футбол, като стигна до Лига 2, но срещу един от претендентите за промоция за Висшата лига, нямаше шансове.

Дошлият под наем в Лийдс от Арсенал Еди Нкетиа откри малко преди почивката с първия си гол за клуба, въпреки че домакините играха силно дотогава, но класата на съперника си каза думата. След паузата Гаетано Берарди и Матеуш Клих добавиха още две попадения.

От втородивизионните тимове отпаднаха Брентфорд, Хъдърсфийлд, Мидълзбро, Болтън и Уест Бромич, е повечето от елитните състави, без европейските участници, се включват във втория кръг.